Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Február   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

meniny má Alexander


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky

Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky

V tomto roku prišlo Mesto Humenné PRVÝKRÁT s možnosťou participácie svojich občanov na rozhodovaní o veciach verejných. Samospráva mesta Humenné vyčlenila pre túto časť rozpočtu 12 000 EUR, pričom tento objem finančných prostriedkov predstavuje maximálnu výšku finančného príspevku na jeden projekt.


Do hlasovania (v termíne od 2. do 20. marca) sa zapojilo celkovo deväť projektov. Verejnosť mala možnosť hlasovať za jednotlivé projekty buď osobne (fyzické hlasovanie) prostredníctvom hlasovacieho lístka vhodeným do hlasovacej urny alebo elektronicky (online hlasovanie) formou krátkeho elektronického formulára na webovom sídle mesta Humenné.


Do hlasovania sa zapojilo 967 občanov, pričom svoj hlas mohli odovzdať iba Humenčania a len jednému z predstavených projektov. Z celkového počtu hlasov bolo platných 883 a neplatných 84.


Finančnú podporu, podľa predbežných vyčíslených nákladov predkladateľov 11 884 eur, z participatívneho rozpočtu získal projekt s najvyšším počtom hlasov 574, a to UMELECKÁ ZÁHRADA ZUŠky. Víťazný projekt by mal byť realizovaný v priebehu tohto roka.
(S prihliadnutím na mimoriadnu situáciu vzniknutú v súvislosti so šírením nákazy COVID – 19 (koronavírus) bude mesto Humenné na svojom webovom sídle priebežne informovať o ďalšom postupe poskytnutia finančných prostriedkov na tento účel vyhradených z rozpočtu mesta Humenné).


Víťazný projekt: Umelecká záhrada ZUŠky
Cieľom projektu je pretvoriť nevyužitý vonkajší priestor na umelecké využitie v areáli Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici. Na to je potrebné malé pódium, miesta na sedenie pre 40 osôb a záhradnícke úpravy v podobe založenia trávnika a výsadby kríkov.


Mladí umelci sa v Umeleckej záhrade ZUŠky predstavia na koncertoch, výtvarníci v nej budú tvoriť a vystavovať svoje diela. Otvorený priestor tiež pristane tanečným vystúpeniam a divadlu, preto mesiace máj, jún a september prinesú viac radosti zo stretnutia s umením v nezvyčajnom, prírodnom priestore. Z malého pódia, v upravenom prostredí záhrady, tak budú môcť rodičia aj široká verejnosť ochutnať umelecké plody talentovaných žiakov ZUŠ-ky.


K hlavným prínosom projektu patrí zatraktívnenie štúdia žiakov školy, rozvoj tvorivosti, motivácia žiakov k umeleckým výkonom, priestor pre stretnutia s rodičmi a priaznivcami umenia, estetizácia pozemku v centre mesta.


Všetkým autorom projektov prihlásených do procesu participatívneho rozpočtu ďakujeme a tešíme sa na ich účasť s novými nápadmi v ďalšom ročníku. Taktiež veríme, že pre ostatných občanov to bude výborná motivácia vytvoriť svoj vlastný projekt v budúcom ročníku.


Koordinačný výbor Participatívneho rozpočtu mesta Humenné

« späť

Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky
« predchádzajúci Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky Participatívny rozpočet: víťazom Umelecká záhrada ZUŠky nasledujúci »
aktualizácia: 02.04.2020 | počet zobrazení: 1474

Počet návštev od 18.09.2011: 3611568
Počet návštev dnes: 1008
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie