Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Konštantín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Park Jednotka dostáva novú tvár

Park Jednotka dostáva novú tvár

V utorok 30. septembra sa zástupcovia mesta, zhotoviteľskej firmy CHEMKOSTAV HSV, a.s. Humenné, zástupca Technických služieb mesta Humenné a stavebný dozor stretli v parku Jednotka, aby si spolu prešli stav rozpracovaného diela – Revitalizácia parku pred Hotelom Karpatia. V rámci kontrolného dňa bolo obomi stranami konštatované, že práce prebiehajú v súlade s projektovou dokumentáciou a zmluvou o dielo. Najrozsiahlejšie a najnáročnejšie práce boli ukončené, v súčasnosti prebiehajú záverečné úpravy.

Na kontrolnom dni však mesto Humenné požiadalo realizátora projektu o dve zmeny. Prvá sa týka parkovacích miest. Časť šírky (cca 120 cm) z pozdĺžneho parkovania bude zo „zatrávňovačov“ a nie z asfaltu. Radnica akceptovala podnetné návrhy od Humenčanov a pristúpila k tejto zmene, aby ochránila rozsiahlu koreňovú sústavu stromov v tesnej blízkosti parkovacích miest a zabezpečila drevinám potrebnú vlahu.

Druhá zmena rieši odvodnenie miestnej komunikácie v zákrute križovatky Čsl. armády a Staničnej. Počas revitalizácie parku bolo zistené, že po daždi sa na tomto mieste zhromažďuje voda. Mesto preto požiadalo o osadenie uličnej vpuste a vybudovania prípojky zo zaústením do verejnej kanalizácie.

Vzhľadom na to, že všetky zmeny musia byť zapracované do projektovej dokumentácie, riešenie odvodnenia križovatky musí odsúhlasiť VVS, a.s., Humenné a zhotoviteľská firma musí zabezpečiť dodávku polovegetačných panelov, Chemkostav HSV, a.s. požiadal mesto o predĺženie termínu ukončenia o jeden týždeň, t.j. do 15.10.2014.

V rámci projektu revitalizácie pribudnú v parku pred Hotelom Karpatia nové chodníky, verejné osvetlenie, bezpečnostné kamery, detské ihrisko, nová ekologická fontána, lavičky a zeleň. Park pri železničnej stanici, ktorý predstavuje prvý kontakt s mestom, sa tak po desaťročiach stane príjemným a bezpečným miestom na oddych či krátenie si času čakania na vlak alebo autobus.

Na najväčšej investičnej akcii v tomto roku sa „podieľajú“ aj študenti zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Humennom, ktorí majú možnosť overiť si priamo v praxi technologické postupy na stavbe ako vytyčovanie stavby, výkopy, hutnenie podložia, podkladné vrstvy, pokladanie dlažby, debnenie šachty fontány, armovanie, betonáž, oddebňovanie, izolácia proti vode, ochrana izolácie, hutnenie zásypov a pod. Študenti sú na stavbe na základe dohody medzi Chemkostavom HSV, a.s. Humenné a SOŠ polytechnickou Humenné.

Realizátorom projektu „Revitalizácia parku pred Hotelom Karpatia“ je humenská firma CHEMKOSTAV HSV, a.s. Humenné. Tá vzišla ako víťaz z verejnej obchodnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo 8 firiem z celého Slovenska. Zo všetkých záujemcov ponúkla najnižšiu sumu 383 909,93 eur.

Autorka: Michaela Slivková Kirňaková

« späť

« predchádzajúci V parku pribudlo nové verejné osvetlenie
aktualizácia: 03.10.2014 | počet zobrazení: 30226

Počet návštev od 18.09.2011: 3244525
Počet návštev dnes: 356
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie