Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Park Jednička bude prvým pozitívnym kontaktom návštevníkov s mestom Humenné

Park Jednička bude prvým pozitívnym kontaktom návštevníkov s mestom Humenné

park 1 Mesto Humenné plánuje spustiť projekt revitalizácie parku na Sídlisku I, ktorému bude predchádzať aj rekonštrukcia podchodu a 35 parkovacích miest. Dôvodom boli aj podnety občanov na zmodernizovanie vzhľadu tejto lokality s dôrazom na bezpečnosť. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili túto aktivitu. Odhadovaný predbežný náklad revitalizácie parku aj s rekonštrukciou podchodu predstavuje síce sumu 779 000 eur, avšak konečná cena bude známa až po procese verejného obstarávania, kedy sa bude môcť aj celá rekonštrukcia začať. Mesto očakáva od verejného obstarávania úsporu nákladov.

V rámci revitalizácie parku sa zrekonštruujú chodníky, osadí sa nová fontána (úspornejšia), nakoľko stará je najmä pre matky s deťmi nebezpečná a jej obnova by bola finančne nákladná a nie je možné zrekonštruovať jej vodovodné rozvody, tie musia byť úplne nové. Upravia sa zelené plochy a vysadí sa nová zeleň.Projekt ráta s výrubom len 2 stromov (taxus bacata), ktoré v zmysle platnej legislatívy budú nahradené novými stromami. Pribudne okrasná zeleň z trvaliek, živé ploty, dekoračné strihané gule. Živé ploty spestria okolie pred parkoviskom a v okolí fontány. Upravia sa trávniky, pričom výsadba od komunikácie bude z voľne rastúceho ibišteka sýrskeho vo výške cca 1,3 m. Rozrastú sa parkovacie plochy pozdĺž Družstevnej ulice a pred hotelom. Najmenší sa môžu tešiť na nové detské ihrisko, starší na osadenie nových lavičiek. Nebudú chýbať nové odpadkové koše. Z dôvodu bezpečnosti sa osadia nové stožiare verejného osvetlenia a zavedie sa kamerový systém. V rámci podchodu sa upravia steny aj strop novým obložením s povrchovou úpravou antigrafit a celý podchod bude monitorovaný kamerovým systémom.

Mesto verí, že park bude predstavovať nielen prvý pozitívny kontakt návštevníka s mestom, ale že sa najmä vytvorí príjemná, atraktívna a bezpečná zóna oddychu pre Humenčanov.

Vizualizáciu parku mali občania možnosť prezrieť si už pri vyhlasovaní súťaže na názov parku v máji minulého roka, a to prostredníctvom Humenských novín, na informačných tabuliach v rámci mesta, ako aj na webovej stránke mesta, či na sociálnej sieti Facebook. Mesto bolo otvorené aj pripomienkam, návrhom, podnetom, ako aj prípadnej konštruktívnej kritike, avšak nebol zaznamenaný žiaden oficiálny podnet na jeho zmenu. To, že je samospráva otvorená občanom a zaujíma ju ich názor svedčí aj to, že prostredníctvom oficiálnej webovej stránky mesta majú občania možnosť adresovať svoje názory a podnety priamo online zamestnancom mesta, ale aj primátorke. Každý podnet, či postreh samospráva jednotlivo prehodnocuje a na podnety občanov sa snaží vždy odpovedať.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 19.04.2013 | počet zobrazení: 26474

Počet návštev od 18.09.2011: 3410833
Počet návštev dnes: 1339
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie