Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » PRE DETI A MLÁDEŽ - voľnočasové aktivity a šport

PRE DETI A MLÁDEŽ - voľnočasové aktivity a šport

Podpora športu a voľnočasových aktivít v meste sa v uplynulom roku pretavila do nových detských ihrísk v troch základných školách (ZŠ).


Dotácia z Úradu vlády Slovenskej republiky bola poskytnutá vo výške po 8 000 eur základným školám Jána Švermu, Kudlovská a Hrnčiarska. Ďalšie dofinancovanie podporila humenská samospráva.


Hlavným cieľom projektov bola podpora rozvoja športu v regióne a vytvorenie lepších podmienok pre aktívne trávenie voľného času detí a mládeže. Ihriská sa nachádzajú v areáli škôl a určené sú predovšetkým pre deti I. stupňa (1. až 4. ročník ZŠ) na posilnenie pohybových zručností.


Jednotlivé ihriská pozostávajú z viacerých hracích prvkov – hojdačky, kolotoč, domček so šmýkačkou, chodník odvahy či takzvaná pyramída.


Hracie prvky sú z materiálov hliník a plast. S výnimkou Základnej školy Jána Švermu, kde bolo na konštrukciu použité agátové drevo. Ihrisko bude doplnené aj o štyri lavičky a plánuje sa osadiť aj pieskovisko v úrovni terénu, bez prekážok.


Keďže je areál ZŠ Hrnčiarska prechodný, športové využitie nájdu nielen deti zo školského klubu, ale aj zo sídliska.


„Výstavba a skvalitnenie športovej infraštruktúry je jednou z mojich priorít, pretože náš cieľ je dostať detí od smartfónov a počítačov k pohybu. V rámci skvalitňovania športovej infraštruktúry pribudol umelý zavlažovací systém na ihrisku Pri mlyne, zrealizovali sme cyklochodníky v rámci mesta, napríklad na Vihorlatskej, Ševčenkovej a Mierovej ulici. Veľmi využívaná je promenáda na Laborci. V štádiu príprav je cyklochodník na Hubkovú. Najväčšou športovou investíciou v tomto a budúcom roku je výstavba atletického areálu pri ZŠ Hrnčiarska, v areáli ZŠ Laborecká chceme vybudovať hokejbalové ihrisko s osvetlením, tartanovú dráhu, multifunkčné ihrisko pre volejbal, tenis či basketbal. V súčasnosti na to pripravujeme projektovú dokumentáciu a žiadosť na Fond na podporu športu. Výstavbu multifunkčného ihriska chystáme v tomto roku aj na Dubníku," zhodnotil primátor mesta Miloš Meričko.


ZŠ Jána Švermu: Detské fit ihrisko pre všetkých
Celkové výdavky: 12 730,08 eur


ZŠ Kudlovská: Pohybom ku zdraviu
Celkové výdavky: 9 276 eur


ZŠ Hrnčiarska: Detské ihrisko pre všetkých
Celkové výdavky: 9 156 eur


Všetky ihriská boli realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program „Podpora rozvoja športu na rok 2019“.


Primátor mesta využil návštevu ZŠ Kudlovská aj na stretnutie sa so žiakmi I. stupňa v školskom klube detí.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Detské ihrisko v areáli ZŠ Jána Švermu Detské ihrisko v areáli ZŠ Jána Švermu
« predchádzajúci Detské ihrisko v areáli ZŠ Jána Švermu Miloš Meričko a Jozef Šalata Chodník odvahy v areáli ZŠ Kudlovská Miloš Meričko a Paulína Škerlíková Detské ihrisko v areáli ZŠ Hrnčiarska Jitka Fiľová a Miloš Meričko
aktualizácia: 12.01.2021 | počet zobrazení: 1386

Počet návštev od 18.09.2011: 3741113
Počet návštev dnes: 905
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie