Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Svetozár


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » PLAKETA služobne najstarším POLICAJTOM

PLAKETA služobne najstarším POLICAJTOM

Obradná miestnosť humenského kaštieľa patrila v piatok (9. apríla) príslušníkom Mestskej polície. Dôvodom bolo jubileum – 30 rokov od začatia činnosti tejto mestskej organizácie.


Mestská polícia bola zriadená 5. apríla 1991 uznesením Mestského zastupiteľstva v Humennom ako poriadkový útvar pre zabezpečovanie obecných vecí verejného poriadku v meste, namiesto jestvujúcej Inšpekcie verejného poriadku.


Na pozvanie primátora mesta Miloša Merička sa na pracovnom stretnutí zišlo dvanásť služobne najstarších členov Mestskej polície v Humennom, ktorí zabezpečujú verejný poriadok v meste už viac ako dvadsaťpäť rokov:


MIROSLAV JEVIČ
PAVEL TURCMANOVIČ
ALENA KULIKOVÁ
EVA MILČOVÁ
PAVOL BAŽÍK
MAROŠ HOLÚBEK
PETER KRIKUNOV
ANTON FIC
VLADIMÍR VARCHOLA
MILOŠ VRANČÍK
JÁN ANTONI
LADISLAV FEDIČ


Z rúk primátora mesta si prevzali plakety a ďakovné listy za dlhoročný výkon svojej profesie, záslužnú a neraz i nebezpečnú prácu. Na stretnutí sa zúčastnili aj dvaja niekdajší náčelníci – Vasiľ Goc a Mirko Masica.


„Ubehlo už 30 jarí a jesení, odkedy v Humennom pôsobí Mestská polícia, ktorá v meste zabezpečuje verejný poriadok, spolupracuje pri ochrane obyvateľov pred ohrozením ich života a zdravia, majetku, životného prostredia i dodržania bezpečnosti cestnej premávky. Za ostatný rok pre pandémiu koronavírusu ste sa ocitli pri riešení mimoriadnych a náročných úloh. Spolupracovali ste pri celoplošnom testovaní, roznášaní rúšok a respirátorov obyvateľom nášho mesta, neustále dohliadate na bezpečnosť a dodržiavanie opatrení počas núdzového stavu. Ďakujem všetkým príslušníkom i zamestnancom Mestskej polície za doterajšiu vykonanú prácu. Do ďalších rokov želám veľa zdravia, pracovných i osobných úspechov," poprial primátor mesta MILOŠ MERIČKO.


MARIÁN ZUB, náčelník Mestskej polície: „Je to etapa života pre mnohých prítomných a takmer celý pracovný život, ktorý strávili v radoch Mestskej polície. Ďakujem všetkým bývalým náčelníkom za prínos, keď sa Mestská polície posunula až do dnešnej podoby. Ani jeden z nich nemal ľahkú úlohu pri budovaní organizácie. Za 30-ročnú existenciu sa príslušníci vystriedali, niektorí sú v jej radoch od začiatku. Všetkým patrí moja veľká vďaka. Želám im pevné zdravie, veľa pracovnej i rodinnej pohody a nech sa nám všetkým spoločne darí v ďalších rokoch pracovného života."


JÁN ANTONI je jedným z prvých členov a zakladateľov Mestskej polície v Humennom: „S prvým náčelníkom Ľudovítom Dannom a mojím prvým kolegom Palkom Košickým sme stáli pri zrode spolu aj s civilnou pracovníčkou Máriou Jenčovou. Je pre mňa česť, pôsobiť tak dlho v Mestskej polícii. Som tu pre ľudí, môžem im pomáhať. Človek už s tou prácou žije. Keď nastupujeme do služby, vieme, že môže prísť nepredvídateľná situácia. Veľakrát sme ľuďom pomohli, najviac ma teší záchrana niekoľkých ľudských životov."


MIRKO MASICA: „Vo funkcii som bol 12 rokov, v období, kedy dochádzalo k veľkým premenám aj v politickom živote. Bolo čo robiť, čo naprávať. Dvanásť rokov je kus života a ja neľutujem ani jednu minútu, ktorú som strávil so svojimi chlapcami. Doteraz veľmi dobre s nimi vychádzam, začínali s políciou, pre mesto urobili kus roboty a v tomto sa aj pokračuje."


VASIĽ GOC: „Veľmi som sa potešil a hreje ma pri srdiečku, keď si niekto na nás takýmto spôsobom spomenie. Mám veľmi dobrý pocit, že som spoluautorom zákona o obecnej polícii, podľa ktorej mestská polícia teraz funguje. Bolo ťažké presadiť návrh do legislatívnej rady vlády, do parlamentu, ale chvalabohu sa to podarilo. Náčelníkom som bol viac ako tri roky. Pripravovali sme príslušníkov Mestskej polície na spôsobilosť, prednášal som kriminalistiku, komunikáciu. Snažil som sa vylepšiť situáciu kontaktu s občanmi, aby si mestská polícia získala meno a podarilo sa to. Nech sa im všetkým darí aspoň tak ako doposiaľ."


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Mestská polícia: 30 rokov života Mestská polícia: 30 rokov života
« predchádzajúci Mestská polícia: 30 rokov života Mestská polícia: 30 rokov života Mestská polícia: 30 rokov života Mestská polícia: 30 rokov života Mestská polícia: 30 rokov života Mestská polícia: 30 rokov života
aktualizácia: 09.04.2021 | počet zobrazení: 3401

Počet návštev od 18.09.2011: 3799186
Počet návštev dnes: 2076
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie