Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » PÁV zo slamy, trávy i plážových šľapiek

PÁV zo slamy, trávy i plážových šľapiek

V lete sa v centre pešej zóny na Námestí slobody objavil kvetinový lev. Symbol Humenného je stále objektom veľkého záujmu, aj fotografií. Od 23. septembra sa objavil ďalší unikát. V deň, keď v kalendári preberá moc jeseň, sa objavil na Sídlisku pod Sokolejom unikátny páv.


Tak, ako príroda mení v jeseni svoju podobu, aj páv rozvinutým chvostom stelesňuje nádheru, krásu a večnosť.


Unikát z dielne Technických služieb mesta Humenné sa nachádza na začiatku sídliska medzi ulicami SNP a Partizánska.

„Páv… Stelesnil našu predstavu a kreativitu spojenú s jeseňou. Využili sme možnosti, ktoré nám ročné obdobie ponúka. Keďže úroda ozdobných tekvíc bola slabá, siahli sme po náhradných formách. Stala sa ňou slama. Je tiež spojená s jeseňou, ba možno povedať, že je až typická pre september – október. Bol to pre nás vďačný materiál a myslím si, že výsledok nesklamal,“ poznamenala Františka Mudra.


Telo páva tvorí okrúhly balík slamy, tiež ďalšie dva menšie balíky. Chvost vznikol z okrasnej trávy. „Preriedením parčíku na Hrnčiarskej ulici sme vylepšili viditeľnosť výjazdu na komunikácie a zároveň sme získali vhodný materiál. K nej bolo doplnkom suché lístie. To nemohlo chýbať.“


Na prvý pohľad zaujmú aj pestrofarebné pávie oká. Sú však z netradičného materiálu.
„Je to pozostatok leta. Využili sme výpredaj letnej plážovej obuvi. Klasické šľapky,“ pousmiala sa majsterka údržby verejnej zelene.


Páv vznikal a vyrastal 2 – 3 dni. Ruku k dielu pridali niekoľkí zamestnanci Technických služieb mesta Humenné, v živočíšnej ríši najkrajší vták nadobudol výzor v slamovom prevedení aj vďaka daru. Bol ním veľký kruhový balík slamy, ostatná sa kúpila. Aj keď najbližšie dni má pršať, páv má odolať. Zničiť ho môže iba vandalizmus.


„Je veľký, na dobrom mieste, na začiatku sídliska. Je viditeľný z áut, dá sa k nemu prísť aj pešo,“ dodala Františka Mudra.


Aké prekvapenia má ešte Františka Mudra s kolektívom zamestnancov tohto roku v zálohe?
„Z kvetinových veží Južného námestia sa stanú jesenné džbány, kde použijeme zeleninu a ovocie rôzneho druhu. Spomenieme si aj na Mimoňov, ktorí mali v uplynulom roku veľký úspech najmä medzi deťmi. Vrátime sa k hrám, doplnky na sedenie vzniknú opäť zo slamy, no už nie gauč, iný štýl. I keď sa má počasie trochu zhoršiť, dúfam, že nám umožní skrášľovacie prvky vytvoriť a prezentovať,“ vyjadrila prianie pracovníčka Technických služieb mesta Humenné.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Unikátny páv Unikátny páv
« predchádzajúci Unikátny páv Unikátny páv Unikátny páv nasledujúci »
aktualizácia: 23.09.2020 | počet zobrazení: 1032

Počet návštev od 18.09.2011: 3743182
Počet návštev dnes: 502
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie