Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » PAMÄTNÉ DNI MESTA II. (nedeľa)

PAMÄTNÉ DNI MESTA II. (nedeľa)

Pamätné dni mesta Humenné pokračovali aj v nedeľu (13.9.). Počasie ako na objednávku a pestré zloženie programu prilákalo do mestského amfiteátra dovedna viac ako 800 malých i veľkých.


„Domovom každého človeka je jeho vlasť. Kolískou je miesto, kde sa narodil, vyrastal, chodil do školy, zažil prvé lásky, kde má rodičov a kam sa aj s láskou stále vracia. Takým miestom pre nás je naše Humenné. Jeho história už obrátila list na 703. strane. Aká bola, si vieme prečítať v knihách. Súčasnosť mesta poznáme, lebo ju žijeme. Aká budú budúcnosť, záleží nielen na nás, ale aj na ďalších generáciách, ktoré po nás preberú štafetu. Ja verím, že bude ešte lepšia," vyslovil želanie a zároveň privítal prítomných primátor mesta Miloš Meričko.


Popoludnie bolo venované deťom. Divadelné predstavenie o známej dvojici z televíznych obrazoviek – Maťko a Kubko predviedlo košické Divadlo hudby. Prítomné a pozorné detičky sa interaktívne zapájali do deja, keď Maťkovi a Kubkovi pomáhali ochrániť ovečky pred hladným vlkom.


Nasledujúce hodiny patrili folklóru v rámci Humenského toliara. Ako prvý sa predstavil Dychový súbor Vychodňare. Vznikol v roku 1975, prelomom v činnosti kolektívu prišiel o 10 rokov neskôr, kedy vznikol nový orchester s názvom Dychová hudba Vychodňare. Spolupracuje s veľkým dychovým orchestrom Chemlon Humenné, pravidelne účinkuje na kultúrnych a spoločenských podujatiach aj za hranicami nášho okresu.


Dychovku na pódiu vystriedala dedinská folklórna skupina Parchovianka, ktorá prezentuje tradície obce Parchovany a jej blízkeho okolia vo všetkých formách a podobách – speve, tanci, hudbe, reči, zvykosloví a odievaní. Je známa viacgeneračným členským zastúpením. V Humennom sa predstavili s pásmami o živote na dedine.


Bodku za oslavami dala domáca mužská spevácka skupina Rusinija, ktorú si nenechalo ujsť množstvo priaznivcov, fanúšikov i milovníkov ľudových piesní. Reprezentuje kultúru Rusínov Slovenska žijúcich na pôvodnom území Podkarpatskej Rusi. Okrem a cappella spevu je spevácke teleso sprevádzané ľudovou muzikou. S Rusinijou vystúpila aj sopranistka Mária Havriľáková.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Primátor mesta s Rusinijou Primátor mesta s Rusinijou
« predchádzajúci Primátor mesta s Rusinijou Pamätné dni mesta II. (nedeľa) Divadelné predstavenie Maťko a Kubko Pamätné dni mesta II. (nedeľa) Pamätné dni mesta II. (nedeľa) Dychový súbor Vychodňare
aktualizácia: 14.09.2020 | počet zobrazení: 2503

Počet návštev od 18.09.2011: 3746712
Počet návštev dnes: 1364
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie