Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Prokop


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Organové oddelenie ZUŠ Humenné: Fabián Greš na najvyššom stupni víťazov!

Organové oddelenie ZUŠ Humenné: Fabián Greš na najvyššom stupni víťazov!

V dňoch 10.-11. júna 2019 sa žiak ZUŠ Fabián Greš prvýkrát zúčastnil spolu s jeho pedagógom Petrom Frankom celoštátnej „Súťaže mladých organistov“ v Námestove, a to hneď úspešne. Svojim mimoriadnym hudobným nadaním a náročným súťažným repertoárom zaujal odbornú porotu a v silnej konkurencii súťažiacich v prvej kategórii s najvyšším bodovým ohodnotením obsadil prvé miesto. Je to ďalší veľký úspech pedagóga organového oddelenia Petra Franka ZUŠ na Mierovej ulici v Humennom.

Tento rok to bol už 16. ročník tohto podujatia, konal sa v majestátnom chrámovom prostredí kostola sv. Šimona a Júdu, v spolupráci s mestom Námestovo a farským úradom. Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov z ôsmich ZUŠ Slovenska, od Humenného až po Nitru. Poslaním súťažnej prehliadky bolo zvýšiť umeleckú, interpretačnú úroveň organistov, vytvoriť priestor na vzájomné stretnutie, výmenu skúseností a prezentáciu organistov. V prvý deň súťaže mali vyhradený čas na registráciu skladieb pri organe a oboznámenie sa s nástrojom a na druhý deň prebiehala už samotná súťaž.

Úspech (aj) na tejto súťaži predpokladá okrem kvalitného pedagogického vedenia aj talent žiaka, jeho obrovskú vôľu, ctižiadosť, ochotu pracovať a disciplínu. Tieto atribúty nie sú Fabiánovi Grešovi vôbec cudzie. Súťaž „Mladých organistov“ bola a stále je zaujímavým príspevkom do mozaiky hudobných podujatí Slovenska.

Ako prezradil jeho pedagóg, zo ZUŠ Peter Franko: "Zo súťaže sme odchádzali umelecky emotívne naladení, s vedomím, že organové umenie žije a má svojich oddaných, naozaj zanietených nielen študentov, ale aj pedagógov a podporu školy, rodiny a okolia. Boli sme nielen v krásnej oravskej prírode s nádhernými horami, hustými lesmi, nad ktorými sa týči impozantný oravský zámok, ale stretli sme predovšetkým ľudí s dobrým a láskavým srdcom a dušou… Cítili sme, že patríme všetci do jednej veľkej organovej rodiny. A medzi takýchto dobrých ľudí sa veľmi rád niekedy s ďalším talentovaným žiakom vrátim…“

Fabián Greš pravidelne hráva aj na koncertoch ZUŠ, napr. v decembri na Vianočnom koncerte a nedávno v rámci 58. Humenskej hudobnej jari sa predstavil verejnosti aj tromi efektnými skladbami. Jeho snaženie a talent je korunované aj ďalším úspechom, a to prijatím na štúdium hry na organe na košickom Konzervatóriu.

V ďalšom štúdiu Fabiánovi prajeme veľa úspechov!

« späť

Fabián Greš a Peter Franko Fabián Greš a Peter Franko
« predchádzajúci Fabián Greš a Peter Franko Fabián Greš nasledujúci »
aktualizácia: 24.06.2019 | počet zobrazení: 1202

Počet návštev od 18.09.2011: 3122674
Počet návštev dnes: 1273
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie