Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Milota


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Oprava zabudovanej vzduchotechniky v zasadačke mestského úradu by si vyžadovala 40 tisíc Eur

Oprava zabudovanej vzduchotechniky v zasadačke mestského úradu by si vyžadovala 40 tisíc Eur

Kritika sa neznesiteľné podmienky, predovšetkým na vysokú teplotu vzduchu v zasadačke humenskej radnice, počas horúcich letných dní, prichádza zo strany nielen humenských poslancov, ale aj od ďalších prítomných obyvateľov, ktorí sa počas rokovaní MsZ, či iných akcií nachádzajú v tomto priestore.

V tomto roku sa to potvrdilo v priebehu návštevy predsedu prešovského VÚC 29.mája, aj v stredu 19. júna počas niekoľkohodinového zasadnutia MsZ. Treba pripomenúť, že situácia kvôli vysokej teplote je rovnaká už dlhé roky, že oprávnená kritika neustáva, skôr naopak. Budova MsÚ bola odovzdaná do užívania pred vyše 45 rokmi, spolu s takým systémom vzduchotechniky v oboch zasadačkách, aký bol moderný v tom období. Vplyvom času, ale hlavne kvôli tomu, že na vzduchotechnike v zasadačkách neboli vykonávané údržba a revízie, došlo nakoniec k znefunkčneniu podlahového kombinovaného chladenia/ohrevu.

Prednostka mestského úradu Valéria Kurťáková reagovala na kritiku a požiadavku o znovusfunkčnenie systému podlahového ochladzovania. Vo štvrtok 20. júna zástupcovia firmy, ktorá sa zaoberá systémami priemyselnej klimatizácie a vzduchotechniky skontrolovali, v akom stave sa technické zariadenie nachádza a za akých okolností by ho bolo možné znova spustiť do prevádzky. Ich závery boli, že kompletná revízia a oprava systému na zabezpečenie prúdenia vzduchu by stála približne 40 tisíc Eur. V minulosti bola ako náhradné riešenie zakúpená mobilná klimatizácia, ale s ohľadom na svoju limitovanú kapacitu, nedokáže v miestnosti plnej ľudí, vzduch citeľne ochladiť.

V schválenom rozpočte mesta na tento rok nebolo rátané so žiadnou opravou zabudovaného systému ventilácie a chladenia v zasadačkách MsÚ. Možno preto očakávať, že kritika na horúčavy v zasadačke MsZ bude pokračovať až do času, kým vonkajšie teploty znova neklesnú na prijateľnú hodnotu.

Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 21.06.2019 | počet zobrazení: 1585

Počet návštev od 18.09.2011: 3131839
Počet návštev dnes: 631
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie