Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Oliver


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Odvážni mestskí policajti

Odvážni mestskí policajti

Všetko odštartoval telefonát, ktorý avizoval, že pod Valaškovským mostom sa chystajú na spánok dvaja bezdomovci. Situácia naberala na dramatickosti, keďže hať na Laborci bola uvoľnená, aby sa predišlo prípadnému zatopeniu Lackoviec i časti Humenného.


Mestskí policajti asi o pol ôsmej večer reagovali rýchlo, rozhodovali sa pohotovo. Na avizované miesto vyrazili Miroslav Jevič a Tadeáš Nemčický.


„Zdravý svojmu imobilnému kamarátovi pomáhal, ale nevládal ho vytiahnuť. Za normálnych okolností je pod mostom trávnatý breh, tam sa obaja chystali prenocovať. Po vypustení hate však Laborec rýchlo stúpol, takmer o dva metre a na šmykľavých kamenných dlaždiciach sa imobilný bezdomovec nedokázal udržať," opísal počiatočný stav Miroslav Jevič.


Policajti po príchode ležiaceho a kričiaceho chlapa najprv upokojili. Zliezli k nemu, i keď sami bez istenia, uviazali bezdomovca popruhmi popod ruky a pomaly ho ťahali z vody von.


Oboch hrdinov z radov mestskej polície v pondelok (22.6.) privítal Miloš Meričko. Za ich odvahu im mohol osobne poďakovať.


„Všetko sa skončilo so šťastným koncom, to je najdôležitejšie. Na príslušníkov mestskej polície som hrdý. Rýchlo sa rozhodli, aj za cenu riskovania svojho zdravia, pomáhali. Je to z mojej strany predovšetkým morálne ocenenie, obom som sa za ich čin poďakoval, aj keď možno to len pri darčekoch neostane," poznamenal Miloš Meričko.


Mladším z policajnej dvojice je Tadeáš Nemčický. S odstupom niekoľkých dní si už pripúšťa, že situácia bola nebezpečná aj pre policajtov.
„Nebol to bežný zákrok v našej službe. Až keď som nad ním premýšľal, došlo mi, že pošmyknúť sme sa mohli aj my. V časovej tiesni sme sa museli rozhodnúť hneď. Našťastie, nikomu sa nič zlé nestalo. Je to dobrý pocit, vedieť, že ste niekomu pomohli," dodal Tadeáš Nemčický.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Tadeáš Nemčický, Miloš Meričko, Miroslav Jevič Tadeáš Nemčický, Miloš Meričko, Miroslav Jevič
« predchádzajúci Tadeáš Nemčický, Miloš Meričko, Miroslav Jevič Poďakovanie Poďakovanie nasledujúci »
aktualizácia: 22.06.2020 | počet zobrazení: 1024

Počet návštev od 18.09.2011: 3125625
Počet návštev dnes: 75
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie