Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Milota


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Odštartovali sme prvý zo štyroch Pamätných dní mesta Humenné pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky

Odštartovali sme prvý zo štyroch Pamätných dní mesta Humenné pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky

Pamätné dni mesta Humenné sú výnimočnou udalosťou, aj preto humenský magistrát spolu s Mestským kultúrnym strediskom (MsKS) pripravil pre obyvateľov a návštevníkov nášho mesta veľkolepý kultúrny program plný nezabudnuteľných zážitkov. Oslavy sme odštartovali už vo štvrtok, 14. septembra 2017 pred MsKS a humenským zámkom.


Od skorého štvrtkového rána sa ovzduším niesla atmosféra osláv, ktorú sme pre Vás zachytili. Dopoludnia sme navštívili Sieň rodákov, kde bola počas celého dňa vystavená vzácna historická listina 1. písomnej zmienky o meste Humenné z roku 1317. Neskôr sa už deň niesol v znamení slávnostného Mestského zastupiteľstva (MsZ), počas ktorého primátorka mesta Jana Vaľová, ocenila Cenou mesta Humenné za rok 2017 Martina Kundráta a Milana Zelinku a Cenou primátorky mesta Humenné ocenila štatutárka najstaršiu Humenčanku Alžbetu Šepeľákovú, darcu krvi a držiteľa diamantovej plakety Petra Bialeho a lekára Štefana Guzanina. Slávnostného Mestského zastupiteľstva sa zúčastnili nielen poslanci (MsZ), ale aj vzácni hostia ako napr. delegácie našich partnerských miest, či bývalý prezident Slovenskej republiky, Ivan Gašparovič a v rámci programu vystúpili speváčka Katka Knechtová a duo Mikuláš Petrašovský a Natália Padová. Po slávnostnom oceňovaní sa už hostia presunuli do výstavnej siene MsKS, kde sa uskutočnila vernisáž Zvonimira Vilu, umelca pochádzajúceho z nášho chorvátskeho partnerského mesta Šibenik.


Popoludní sa na pódiu pred MsKS vystriedali účinkujúci, ktorí ukázali svoj tanečný aj spevácky talent. Najmenší sa mohli vyšantiť na skákacích hradoch a šmýkačkách, ale takisto sa predviedla aj futbalová exhibícia a deti mestu Humenné. Podvečer patril pozdravu partnerských miest, v rámci ktorého vystúpil aj 15 členný tanečný súbor z Przemyśla, nazývaný ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PRZEMYŚL.


Večer sa hostia aj návštevníci mohli pokochať pohľadom na videomapping na fasáde humenského zámku, ktorý dôverne zachytil históriu nášho mesta až po súčasnosť. Navyše primátorka Jana Vaľová slávnostne zapečatila časovú schránku pre budúce generácie, ktorá obsahuje výtlačok Humenských novín, fotografie mesta Humenné, CD nosiče, program tohtoročných Pamätných dní mesta Humenné, pamätnú mincu, poštovú známku s personalizovaným kupónom, svätý kríž, semená rastlín a vlajku mesta Humenné. Spolu s hosťami si vychutnala koncert speváčky Kristíny v rámci projektu Neber drogy, ber hudbu a svetelnú a ohňovú show zoskupenia Black Evil. Okrem toho sme zavítali aj na poštu, kde počas celého dňa mohli návštevníci posielať listové zásielky opečiatkované špeciálnou príležitostnou pečiatkou k 700. výroči­u mesta.


Pamätné dni však ani zďaleka nekončia. Už v piatok sa všetci stretneme pri Valaškovskom moste, ktorý slávnostne uvedieme medzi Národné kultúrne pamiatky.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci Ocenený pán Zelinka Ocenený pán Kundrát Ocenený pán Guzanin Ocenený pán Bialy Ocenená pani Šepeľáková (cenu prevzala jej dcéra)
aktualizácia: 15.09.2017 | počet zobrazení: 14551

Počet návštev od 18.09.2011: 3131851
Počet návštev dnes: 643
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie