Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

meniny má Eugénia


Počasie
Utorok 17.09.2019
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota 13°C
predpoveď na zajtra
Malá oblačnosť
cez deň 16°C / v noci 7°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Odštartovali sme piaty ročník Švejkovych pivných dní

Odštartovali sme piaty ročník Švejkovych pivných dní

Slávnostne sme otvorili už piaty ročník Švejkovych pivných dní. Vojak Švejk spolu s primátorkou Janou Vaľovou oficiálne zahájili tohtoročné pivné dni narazením pivného suda, ktorý do mesta priviezla kráľovná spolu s oficiálnym poverením pre kráľovské mesto Humenné na varenie piva.


Vrátili sme „pivnú“ tradíciu
Do roku 1989 bolo Humenné známe tým, že sa v ňom dali kúpiť všetky druhy piva, ktoré sa vtedy vyrábali v Československu. Práve tento fakt v spojení so sochou vojaka Švejka pri železničnej stanici, ku ktorému pivo nepochybne patrí, priviedol magistrát k myšlienke usporiadať Švejkove pivné dni. Tradícia Švejkových pivných dní začala v roku 2014, za myšlienkou stojí primátorka Jana Vaľová, ktorá chcela vrátiť Humennému jeho predošlú pivnú slávu.


Švejkov sen
Trojdňový pivný „festival“ sa začal v piatok (4. mája) od 16-tej hodiny popoludní vystúpením skupiny Hur-care na pódiu pred Domom kultúry a pokračoval divadelným predstavením Švejkov sen, v rámci ktorého sme slávnostne otvorili piaty ročník pivných dní. Divadelné predstavenie, ktoré spolu s pivom prilákalo na námestie niekoľko tisíc návštevníkov, predstavilo kúsok z histórie nášho mesta. Vojak Švejk po dlhom blúdení v lese od únavy a smädu zaspal. Lesné víly v podaní žiačok SZUŠ Via arto, mu počas spánku pričarovali sen o chutnom nápoji – pive. To naozaj priniesla kráľovná so svojim vznešeným sprievodom. V divadielku účinkovali členovia ochotníckeho divadla z Brekova pod názvom Vinočok a doboví rytieri zoskupenia SHŠ Cohors Prešov.


Viac ako 70 druhov pív
Po oficiálnom zahájení pivných dní primátorkou mesta Humenné Janou Vaľovou, ktorá rovnako v divadelnom predstavení účinkovala, sa program ani zďaleka nekončil. O šiestej hodine v piatok podvečer sa Humenčanom predstavilo známe ľudové zoskupenie Kollárovci. Okrem toho ste si už tradične mohli pochutnať na rôznych grilovaných špecialitách a sladkostiach, ale hlavne ste sa počas týchto troch dní určite ponúkli pivom, ktoré do Humenného prinieslo až 20 pivovarov. V rámci „pivobrania“ vás osviežili značky ako Pernštein, Rakovník, Svijany, Bakalář, Korvus, Šariš, Predná Hora, Heineken, Rychtář, Medveď Humenné, Prešovský pivovar alebo Bernard. Výber bol teda naozaj pestrý z viac ako sedemdesiatky druhov pív!


Počas celého víkendu ste si mohli vychutnať aj ďalší program, ktorý sme si pre Vás pripravili, a to pivný beh, ktorý sa uskutočnil v sobotu (5. mája) o 15.00 hod. na námestí, live prenos MS v hokeji 2018 (Česko – Slovensko o 20.15 hod.) a vystúpenie skupín S.P.L.N., Genius Locci a Tomeček Band. V nedeľu vás potešili skupina Amulet, Jenos Brother´s a opäť live prenos MS v hokeji 2018 (Slovensko – Švajčiarsko o 20.15 hod.) na veľkoplošnej obrazovke. Pre deti boli počas troch dní pripravené rôzne atrakcie, či už kolotoče alebo jazda na koni v blízkom parku. Paralelne s programom pivných slávností na námestí sa na ihrisku Pri Mlyne uskutočnil futbalový zápas FK Humenné s príznačným mužstvom pre tieto pivné slávnosti FC Pivovar Šariš Veľký Šariš, ktorý sme vyhrali 1:0.


Pivný beh
Nadšencov piva najviac zaujal pivný beh. Každý prihlásený súťažiaci musel zabehnúť za čo najkratší čas jednotlivé stanovištia, kde vypil 0,3 l piva. Za každé pivo získal bežec pečiatku a najrýchlejší samozrejme vyhral. Aj tento rok sa do pivného behu prihlásilo množstvo milovníkov piva, ktorí prekonávali vlastné rekordy. Odmenou pre súťažiacich bolo tričko a pre najrýchlejšieho „pivného bežca“ tekutá odmena.


Prví traja najlepší pivní bežci:

1. Marián – čas 00:01:45 min.
2. Milan – čas 00:02:14 min.
3. Michal – čas 00:02:28 min.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci Samo Tomeček Band Kollárovci Švejkov sen
aktualizácia: 07.05.2018 | počet zobrazení: 9525

Počet návštev od 18.09.2011: 2740280
Počet návštev dnes: 184
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie