Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Patrik, Patrícia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Od Lucie do Vianoc - vianočný koncert ZUŠ Mierová

Od Lucie do Vianoc - vianočný koncert ZUŠ Mierová

Zázračný vianočný čas je plný neopakovateľnej atmosféry, vždy znovu posvätený zázrakom narodenia, darovania i prijímania. A predvianočný čas býva zasa plný očakávania a príprav. Začína už Adventom, ale práve 13. december je v ľudovom zvykosloví jedným z najmagickejších dní, pretože je Lucie. Koncert Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici s názvom Od Lucie do Vianoc, ktorý sa uskutočnil v tento magický deň, mal dve časti.


V prvej časti divákom priblížil niektoré zvyky a tradície našich prarodičov v predvianočnom období. Lucia je považovaná za nositeľku svetla. V minulosti sa však sviatok Lucie spájal s čarami. Koledníci a vinšovníci neodmysliteľne patrili k Vianociam. Vinšmi si ľudia navzájom želali zdravie, šťastie, bohatstvo i pokojný život. V minulosti mali svoj nezastupiteľný význam a okrem iného pomáhali udržiavať dobré rodinné a susedské vzťahy. Susedia si pri vinšovaní vzájomne žičili. To všetko mali diváci možnosť vidieť v prvej časti koncertu.


V druhej časti programu odzneli koledy a vianočné piesne v rôznych podobách. Predstavili sa sólisti školy, komorné zoskupenia, akordeónový i školský orchester, komorný spevácky zbor a prvýkrát sa verejnosti predstavila aj nová školská kapela. Koncert bol bodkou za rokom 2017 a ukážkou tvorby všetkých štyroch odborov – hudobného, literárno-dramatického, tanečného aj výtvarného.


V tomto adventnom období svetlo svietilo nielen v lampášoch, ale diváci si ho odnášali aj vo svojich srdciach pri príjemných tónoch hudby a hovoreného slova. Svetlo v srdciach bolo posolstvom scenára vianočného koncertu Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici, ktorý pripravila Mgr. Jana Dobrančinová, DiS. art. a Ľubica Hodovancová a PhDr. Eva Jacevičová.


Autor: Katarína Rondzíková, Základná umelecká škola na Mierovej ulici v Humennom
Foto: dodané

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 21.12.2017 | počet zobrazení: 5869

Počet návštev od 18.09.2011: 3125354
Počet návštev dnes: 1314
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie