Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Oliver


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Od 1. mája pribudla v našom meste nová linka MHD, upravili sa aj cestovné poriadky

Od 1. mája pribudla v našom meste nová linka MHD, upravili sa aj cestovné poriadky

Od začiatku tohto mesiaca môžu Humenčania, ako aj návštevníci nášho mesta, využívať už sedem liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Zároveň sa vo vybraných spojoch linky č. 2 a jednom spoji linky č.3 upravili aj ich trasy.


Spoločnosť DZS – M.K. TRANS ako prevádzkovateľ MHD v Humennom, upravila po dohode s radnicou k 1. máju 2018 cestovné poriadky. V rámci zmien začala cez pracovné dni prevádzka novej linky č.7. Tá je vedená celkovo v štyroch spojoch.


Prvý ranný o ôsmej hodine začína na železničnej stanici a spojí Sídlisko Pod Sokolejom – Sídliská III, II, I a Dubník s Kudlovskou ulicou a Suchým Jarkom. Ďalšie dva spoje budú mať okružnú trasu so začiatkom a koncom na Suchom jarku cez všetky spomínané sídliská.


Posledný spoj o 12.20 hod. zo Suchého jarku takisto obslúži spomínané sídliská, no skončí na železničnej stanici. Radnica zriadila túto linku najmä pre mamičky s kočíkmi, seniorov a deti, keďže sa ňou dostanú k zdravotníckym zariadeniam a všetkým veľkým obchodným centrám v meste.


„Dvojka“ už po novom zachádza aj na ulice Šmidkého a Iľjikčana v časti Kudlovce
Menšej úpravy sa dočkala aj linka č. 2. Na základe žiadostí obyvateľov zo severnej časti nášho mesta, sa radnica dohodla s prevádzkovateľom MHD, aby autobusy na tejto linke opätovne zachádzali aj na Šmidkého ulicu a Ulicu Iľjikčana v časti Kudlovce. Keďže šírka miestnych komunikácií vedúcich okolo rodinných domov v tejto lokalite neumožňuje využívať bežné autobusy, dopravca na túto linku vypravuje nízkopodlažný autobus.


Na oboch zastávkach zastavujú spoje s odchodom o 7.00 hod., 14.25 hod. a 18.20 hod. zo železničnej stanice. Dopĺňa ich aj spoj linky č.3 s odchodom o 7.25 hod. zo sídliska Dubník, ktorý od zastávky Slovenská poisťovňa pokračuje o 7.35 hod. cez ulice Šmidkého, Iľjikčana, Kudlovskú a Polikliniku späť na železničnú stanicu.  


O. Bartko: Na zmeny máme priaznivé ohlasy
“Na novú linku máme zatiaľ priaznivé ohlasy. Zabezpečila lepšiu obslužnosť zdravotníckych, školských a obchodných zariadení pre obyvateľov zo všetkých mestských častí. Kvôli navýšeniu počtu prepravených osôb využívajúcich zľavnené cestovné a vyššiemu počtu najazdených kilometrov v súvislosti so vznikom novej linky, či úprav na ďalších linkách sme museli v rozpočte zvýšiť finančnú dotácie pre prepravcu na celkovo 150 000 eur. To je o 20 000 eur viac ako vlani. Zvýšenie dotácie je finančne plne vykryté, môžeme si ho dovoliť vďaka veľmi dobrému hospodáreniu,“ uviedol prednosta Mestského úradu Ondrej Bartko s tým, že na májové zastupiteľstvo pripravila radnica rozpočtové opatrenie, aby od začiatku nového školského roka mohli aj žiaci druhého stupňa základných škôl s trvalým bydliskom na území nášho mesta bezplatne využívať dopravu v autobusoch MHD.

« späť

aktualizácia: 11.05.2018 | počet zobrazení: 3544

Počet návštev od 18.09.2011: 3126564
Počet návštev dnes: 1014
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie