Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Cyril, Metod
Sviatok svätého Cyrila a Metoda


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Obstáli v najväčšom vzdelávacom ekoprograme sveta

Obstáli v najväčšom vzdelávacom ekoprograme sveta

Najväčší vzdelávací ekoprogram na svete nesie meno Zelená škola. Koordináciu programu v Slovenskej republike zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Národným garantom je sieť environmentálnych organizácií ŠPIRÁLA.


Zelená škola sa na Slovensku realizuje od roku 2004 a je určená pre materské, základné a stredné školy. Tento program má množstvo pozitív. Okrem možnosti získavať vedomosti, zruč­nosti a správne návyky v takej aktuálnej oblasti ako ekológia a environmentálna výchova bezpochyby je, ponúka i zmenu. Zmenu dotýkajúcu sa životných postojov žiakov, rodičov, zamestnancov školy i svojho okolia. V konečnom dôsledku sa zmena prejavuje aj v kvalitatívne hodnotnejšom pracovnom a životnom prostredí všetkých, ktorí na programe participujú, ale i všetkých do tohto prostredia prichádzajúcich.


Základná škola na Pugačevovej ulici v Humennom je do programu Zelená škola zapojená štyri roky a za toto obdobie má na svojom konte viac ako 170 aktivít rozdelených do dvoch dvojročných certifikačných období. Prvé certifikačné obdobie boli aktivity smerované predovšetkým na prioritnú oblasť Odpady. Po zvládnutej hodnotiacej návšteve v roku 2014 bol škole priznaný titul Zelená škola, udelený diplom a prepožičaná vlajka siete Eco-Schools. V závere tohto školského roka Kolégium Zelenej školy pracujúce na pôde ZŠ Pugačevova opäť obhájilo medzinárodný titul, diplom a získalo vlajku na ďalšie dva roky za prácu v oblasti Zeleň a ochrana prírody. Je to výsledok i odmena za usilovnosť a odhodlanie všetkých, ktorí na celom programe pracovali.


Osobitne je pri tejto príležitosti potrebné poďakovať bývalým i súčasným členom Kolégia Zelenej školy, ktorí boli pri zrode, samotnej realizácii a záverečnom hodnotení všetkých pozitívnych zmien, ktoré na Základnú školu Pugačevova v Humennom Zelená škola priniesla.


Ziskom titulu Zelená škola sa škola opäť dostala do siete škôl, ktoré na Slovensku stále nie sú štandardom, pretože oproti iným ponúka hodnoty navyše. Zvyšuje tak svoju pridanú hodnotu a šíri dobré meno mesta Humenné.


Autor: Mgr. Ján Andrejčík
hl. koordinátor Zelenej školy na ZŠ Pugačevova

« späť

aktualizácia: 30.06.2016 | počet zobrazení: 12429

Počet návštev od 18.09.2011: 3123291
Počet návštev dnes: 616
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie