Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Svetozár


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » OČKOVANIE: Záujem enormný nielen z Humenného

OČKOVANIE: Záujem enormný nielen z Humenného

Presne rok odo dňa, kedy sa diagnostikoval na Slovensku prvý pozitívny pacient na COVID-19, sa spustilo veľkokapacitné očkovanie v Humennom.


Prihlasovanie je v gescii ministerstva zdravotníctva, otvorený bol systém v piatok (5.3.) podvečer a rýchlo sa naplnil.


Vakcinácia prebiehala v sobotu (6.3.) v telocvični Obchodnej akadémie od 8.00 do 17.00 hod. Rovnako tak to bude aj na druhý víkendový deň.


Očkovanie je určené:

1. pedagogickým zamestnancom vo veku 56 – 70 rokov
 https://www.old.korona.gov.sk/…-vactination


2. kritickej infraštruktúre vo veku 18 – 55 rokov – subjekty obchodných prevádzok, vodiči hromadnej dopravy, vozidla taxislužby, kontrolóri mestskej hromadnej dopravy, členovia posádky lietadla prepravujúceho osoby, sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave, osoby opatrujúce fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím:
 https://www.old.korona.gov.sk/…-vactination


Počas víkendu má byť zaočkovaných vakcínou AstraZeneca 2 016 osôb (denne 1 008).


V sobotu popoludní (cca 14:00 hod.) sa pred bočným vchodom do budovy školy nachádzalo približne 50 ľudí. Samotné očkovanie má svoje pravidlá. Po vyvolaní svojho registračného času a vstupe do chodby sa záujemcovia o očkovanie prezentovali registračnou sms-kou, meraná bola telesná teplota. Technická časť pokračovala potvrdením v očkovacom zozname, kontrolou negatívneho výsledku testovania. V telocvični nasledovala priama registrácia, pripravených päť kójí s lekárskymi tímami realizovalo očkovanie. Následne zotrvali zaočkovaní ešte 15 minút vo vyhradenom priestore v prípade nežiadúcej reakcie. Celý proces prebiehal plynule, trval so všetkými fázami menej ako polhodinu.


„Ľudia sú zodpovední. Drvivá väčšina z tých, čo sa prihlásili, na očkovanie aj prišla. Aktuálne je zaočkovaných asi 640 osôb, čo je na popoludnie dobré číslo. Čakacia doba je krátka, počasie vonku nám praje, problémy nie sú žiadne,“ povedal na úvod Marcel Novák.


Verejnosť všeobecne najviac zaujíma zdravotný stav po očkovaní. Vyskytli sa nejaké nežiadúce reakcie?
„Zdravotný incident po očkovaní sme nemali. V jedinom prípade sa vyskytla nevoľnosť spojená s nízkym tlakom. Osoba sa napila vody, posedela, všetko bolo v poriadku.“


Personálne i materiálne zabezpečenie mal na starosti Prešovský samosprávny kraj. Očkovanie realizuje päť ambulantných tímov v zložení lekár a zdravotná sestra. Odkiaľ sú?
„Lekársky personál je prevažne z blízkeho okolia – Humenné a Snina, pomocníci aj z regiónu Medzilaboriec. Tuším je tu aj niekto z Prešova. Väčšinou sa však hlásia zdravotníci tak, aby mali z domova blízko.“


Zaočkovaní však nemusia byť iba z Humenného a okolia…
„Určite nie. Prichádzajú ľudia z celého Slovenska, prevažuje východ republiky, aj Prešov či Košice, dokonca však pricestovali aj zo Žiliny či Brezna.“


Veľkokapacitné očkovanie v Humennom teda odštartovalo k spokojnosti…
„Prvý deň pilotný pre Humenné sa vyvíja dobre. Nestretol som sa so žiadnou sťažnosťou, dominuje spokojnosť a chvály. Ak je možné, snažíme sa vyjsť každému v ústrety,“ dodal Marcel Novák, vedúci oddelenia vnútornej prevádzky a krízového riadenia PSK.


Vakcinačné centrum v Humennom bude fungovať v priestoroch Obchodnej akadémie do konca roka 2021 každý víkend mimo obdobia sviatkov.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.) Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.)
« predchádzajúci Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.) Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.) Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.) Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.) Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.) Veľkokapacitné očkovanie v Humennom (6.3.)
aktualizácia: 06.03.2021 | počet zobrazení: 13640

Počet návštev od 18.09.2011: 3799233
Počet návštev dnes: 2123
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie