Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » O nové filmy je záujem

O nové filmy je záujem

otvorenie kina Prešiel už mesiac od kedy sa v humenskom Kine Fajn premieta novou digitálnou technikou. Prvého veľkého oficiálneho premietania sa mohli zúčastniť všetci, ktorí si vyzdvihli vstupenku zdarma. Zvýšila sa aj návštevnosť kina? Podľa slov riaditeľky Mestského kultúrneho strediska v Humennom, Mgr. Marty Helemikovej: „Návštevnosť kina je primeraná“. Počet divákov záleží od žánru, ktorý sa práve premieta. Najväčší záujme je o rozprávky a sci-fi žáner, či fantasy. Návštevnosť je podľa jej slov vyvážená, navštevované sú filmy všetkých ponúkaných žánrov.
V kine pracujú technici s novou digitálnou technikou. Ako ju hodnotí riaditeľka, aj samotní technici? „S novou technikou sa nám pracuje dobre, technici sú už zbehlí, takže premietania filmov prebiehajú bez problémov“ odpovedá Helemiková. Diváci majú na nové premiérové premietania filmov dobré ohlasy, najmä pokiaľ ide o zvuk a zvukové efekty vo filmoch. Humenčanov teší aj fakt, že za najnovšími filmovými novinkami už nemusia cestovať do Prešova či Košíc, ako to bolo doteraz.
Riaditeľka kultúrneho strediska by chcela tiež vysvetliť, prečo sa niekedy avizované filmy nepremietajú: „Občas sa stane nie našou vinou, že filmy nám spoločnosti nedodajú. Táto situácia sa nedá ovplyvniť, preto by sme radi divákov informovali, že z našej strany robíme maximum, aby sa takáto situácii nestala.“ Takéto situácie nevieme ovplyvniť, a preto Helemiková prosí divákov o pochopenie.
Digitalizácia kina bola zrealizovaná s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu a mesta Humenné. Veríme, že Kino Fajn svojimi premiérami nových filmov prispeje k rozvoju kultúry aj v našom meste. Digitalizované kino majú na východe Slovenska už iba mestá Michalovce, Prešov a Košice.

« späť

aktualizácia: 21.01.2013 | počet zobrazení: 34518

Počet návštev od 18.09.2011: 3617249
Počet návštev dnes: 196
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie