Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Jún   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

meniny má Lenka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nutnosť hľadania úsporných opatrení

Nutnosť hľadania úsporných opatrení

Mesto Humenné podrobne sleduje situáciu týkajúcu sa koronavírusu aj v ekonomickom dopade a vyhodnocuje finančný dopad krízovej situácie. Odpovede však sú len hypotetické a vychádzajú z prognóz, ktoré zverejnila Rada pre rozpočtovú zodpovednosť. Tá predpokladá vývoj v troch variantoch, pričom ako najreálnejší scenár sa zdá pokles podielových daní za 2 až 3 mesiace, čo v humenskom poňatí znamená 2,2 až 3,8 mil. eur.


Čísla takéhoto objemu by mali nepriaznivý dosah na hospodárenie mesta. Preto hlavnou témou porady vedenia mesta s riaditeľmi mestských príspevkových organizácií (pondelok 30.3.) boli úsporné opatrenia.


Okrem mestskej polície a technických služieb sú ostatné mestské prevádzky zatvorené. Znamená to pre mesto nulové príjmy, preto je nutné znížiť náklady v príspevkových organizáciách.


V rámci Správy športových a rekreačných zariadení (SŠaRŽ) zatvorili zimný štadión (rozmrazená ľadová plocha), vypustili bazén, zamestnanci čerpali dovolenky. Aj zamestnanci Mestského a kultúrneho strediska (MsKS) využili dovolenky, náhradné voľná. Všetky spoločenské akcie sú do odvolania zrušené, otáznik stále visí nad Pamätnými dňami mesta Humenné, ktoré majú svoj termín v septembri. Technické služby (TS) upriamujú svoju činnosť najmä na vývoz odpadu, úsporné opatrenia by sa týkali obmedzeného nákupu kontajnerov na separovaný zber (opravili by staršie), v čiastočnom objeme by sa striekali parkovacie čiary, definitívne sa zrušilo jarné upratovanie (upratovať sa bude priebežne), v menšom množstve by boli osadené dopravné značky, hneď v najbližšom období by sa nekonala oprava betónového lôžka Potoka času (Námestie slobody, pešia zóna) a mimo prevádzky by ostali aj fontány pred kaštieľom. V stopercentnej fáze bude fungovať vývoz odpadu a kosba. Mestská polícia, i keď funguje v 24-hodinovom režime, predbežne hľadá rozpočtový škrt.


Do stredy (1.4.) majú riaditelia mestských príspevkových organizácií pripraviť zoznam úsporných opatrení zhruba vo výške 20% zo svojho rozpočtu, aby ich následne s vedením mesta prehodnotili.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

aktualizácia: 30.03.2020 | počet zobrazení: 661

Počet návštev od 18.09.2011: 3069149
Počet návštev dnes: 1033
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie