Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nový poskytovateľ pohrebných služieb

Nový poskytovateľ pohrebných služieb

cintorin 2 Po schválení návrhu mestským zastupiteľstvom v Humennom bola vypísaná Verejná obchodná súťaž na nového prevádzkovateľa pohrebných služieb na našom cintoríne. Verejnú obchodnú súťaž vyhrala firma Barezio s r.o. Táto firma je profesionálna a v tomto odvetví podniká dlhodobo.

Dôvodom na zmenu poskytovateľa pohrebných služieb bol fakt, že zamestnanec Technických služieb mesta Humenné, ktorý má všetky potrebné odborné certifikáty na vykonávanie tohto druhu služieb, odchádza do dôchodku. Ak by chcelo mesto vyškoliť na tieto služby nového zamestnanca, tento proces by trval minimálne dva roky a tieto certifikáty a školenia by sa museli platiť z mestského rozpočtu.

Do súťaže sme dostali 4 ponuky, kde sme vo výberovom konaní postupovali podľa zákona. Víťazom tejto verejnej súťaže je firma BAREZIO s.r.o., ktorá prevádzkuje svoje služby už niekoľko rokov. Cenu za prenájom ponúkla štvornásobne vyššiu, ako bola minimálna cena určená Zásadami hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Humenné a schválená MsZ.

Po ukončení súťaže primátorka mesta trvala ešte na tom, aby daná firma podpísala dodatok k zmluve, že za dobu prevádzkovania nezvýši ceny služieb a bude prevádzkovať služby v takom cenníku, respektíve nižšie, ako je momentálne cenník schválený v MsZ. Víťazná firma súhlasila, že takýto dodatok podpíše.

Aká zmena nastáva pre občanov?

Občania budú môcť svojich blízkych pochovávať aj po 16.00 hodine, takisto aj cez víkendy a sviatky. Táto firma ponúka komplexnejšie služby, t.j. predaj truhiel, vencov, či kamenárske práce. Veríme, že bude vytvárať dôstojné služby, pretože smrť blízkeho človeka je veľmi citlivá záležitosť a je potrebné stavať sa k týmto službám s úctou a profesionálnou odbornosťou.

Cintorín a Dom smútku ostávajú aj naďalej v správe Technických služieb mesta Humenné, nová firma bude prevádzkovať iba pohrebné služby. Peniaze, ktoré technické služby získajú z prenájmu pohrebných služieb, sa využijú na kúpu nového stroja na zimnú údržbu ciest (auto na odhŕňanie snehu a posyp ciest). Peniaze sa využijú aj na vynovenie vianočnej ozdoby v meste.

« späť

aktualizácia: 13.02.2013 | počet zobrazení: 31411

Počet návštev od 18.09.2011: 3747200
Počet návštev dnes: 1852
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie