Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,80%)
 
nie (31,65%)
 
mňa to nezaujíma (33,55%)
 
Celkový počet hlasov: 1368

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Klaudia
Deň boja za slobodu a demokraciu


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nové parkovisko medzi Lipovou a Lesnou pomôže rezidentom, študentom, ale aj veriacim

Nové parkovisko medzi Lipovou a Lesnou pomôže rezidentom, študentom, ale aj veriacim

Mesto Humenné v posledných rokoch nielen dynamicky rastie, ale zlepšujúca životná úroveň našich obyvateľov má vplyv aj na zvyšujúci sa počet motorových vozidiel. Narastá aj dopyt po parkoviskách, resp. odstavných plochách, kde by si obyvatelia, študenti ale aj návštevníci mesta mohli nechať svoje motorové vozidlá.


Hoci radnica už dlhšiu dobu nedisponuje vhodnými voľnými pozemkami na ich vybudovanie, dlhodobo hľadá alternatívne riešenia na zlepšenie možnosti parkovania. Dobrou správou pre obyvateľov, študentov alebo veriacich v lokalite medzi ulicami Lesná a Lipová je aj nedávne dokončenie výstavby novej odstavnej plochy s kapacitou 24 miest. Stalo tak na základe dohody s Gréckokatolíckou cirkvou v Humennom, na základe ktorej si od nich Mesto prenajalo časť pozemku farskej záhrady za symbolické 1 euro ročne na dobu určitú do 31.12. 2037.


Výstavbou odstavnej plochy sa výrazne zlepší parkovanie v tejto lokalite. Hustota odstavených motorových vozidiel tam začala postupne narastať odkedy tam v pracovných dňoch začali parkovať študenti blízkeho Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho a Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG. Obe školy spolu s Materskou školou na Lesnej ulici sídlia v budove bývalej ZŠ internátnej a majú spolu takmer 600 žiakov.


Kvôli zvýšenému množstvu zaparkovaných áut tam dochádzalo k veľmi ťažkej prejazdnosti, resp. až neprejazdnosti blízkych ulíc. Po vybudovaní parkoviska sa uľavilo najmä obyvateľom Lesnej ulice, pozdĺž ktorej doteraz stáli zaparkované autá. Prínosom bude aj pre gréckokatolíckych veriaciach, ktorí počas omší budú môcť takisto využívať novú odstavnú plochu.


V uplynulom roku 2017 pribudlo v Humennom 149 parkovacích miest. Radnica vybudovala a zrevitalizovala aj parkoviská a odstavné plochy na uliciach Osloboditeľov (19 miest), Majakovského (8 miest) a na Mierovej (122 miest). Mesto Humenné má na rozdiel od iných samospráv na východnom Slovensku spoplatnené iba tri svoje parkoviská, a to oproti Mestskému úradu, na Mierovej a Gorkého ulici.


Ako zdôraznila primátorka Jana Vaľová (Smer-SD), aj napriek rastu cien parkovného v iných mestách, sa hodinová sadzba v Humennom už dlhé roky nemení a dosahuje iba symbolických 25 centov za hodinu s Kartou výhod pre Humenčana, resp. 40 centov bez nej. „Budujeme nové parkoviská, staráme sa o údržbu tých súčasných a aj napriek tomu platia občania mesta jednu z najnižších cien za parkovanie na Slovensku,“ dodala J. Vaľová.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 18.01.2018 | počet zobrazení: 4727

Počet návštev od 18.09.2011: 2794383
Počet návštev dnes: 345
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie