Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nové hokejové mužstvo sa rozbehlo na víťaznej vlne

Nové hokejové mužstvo sa rozbehlo na víťaznej vlne

Klub HC 19 Humenné, je novovzniknutý klub na území mesta Humenné, ktorý chce nadviazať na úspešnú reprezentáciu mesta Humenné v seniorskom hokeji. Na svojom konte má už 10 zápasov, z toho 8 výhier. Aktuálne s 25 bodmi sú humenskí hokejisti na druhom mieste v tabuľke základnej časti skupiny B v 2. hokejovej li­ge.


Začiatok sezóny bol hektický
Od 15. augusta začal na ľade humenského zimného štadióna trénovať novovzniknutý hokejový klub HC 19 Humenné. Aktuálne máme za sebou prvú časť súťaže. Najťažším súperom podľa trénera Staša boli doteraz hráči Rimavskej Soboty, ale prekvapil aj Trebišov a Bardejov. Veľkú spokojnosť vyjadril tréner s materiálno-technickým zabezpečením a hlavne s novou rolbou.


Vstup do súťaže veľmi dobrý
„Hrali sme väčšinou v domácom prostredí a často sme vyhrávali dvojciferne. Mrzí ma však prehra v Kežmarku po predĺžení, kde sme stratili dva body,“ povedal tréner seniorského Áčka Milan Staš. S hráčmi je spokojný, hokejisti na ľade pracujú a majú trénerovu dôveru. Ich cieľom je vyhrať základnú časť a postúpiť ďalej. Mužstvo je zložené z domácich hráčov, ale sú tu aj Košičania či hokejisti z Prešova. Tréner plánuje káder aj posilniť, preto spolupracujú napr. s Michalovcami. Najbližší zápas odohrajú doma 14. decembra o 17.30 hod. proti Rimavskej Sobote.


HK Humenské levy O.z. Junior Šport klub – plus HK Humenské levy
Toto občianske združenie vzniklo v roku 2005 s cieľom podporovať futbalovú mládež. Podarilo sa im zorganizovať množstvo krásnych futbalových turnajov, z ktorých zážitky deťom zostanú na celý život. Mali možnosť sa konfrontovať na európskej úrovni s družstvami rôznym atraktívnych klubov. „Spomeniem určite jeden z najväčších turnajov v Európe, ktorý sa koná každoročne v Goteborgu a zúčastňuje sa ho vyše 1600 družstiev v kategóriach od 8 do 18 rokov z rôznych krajín sveta. Futbalovú mládež sme podporovali aj materiálne tréningovými pomôckami. V januári 2019, po turbulenciách v hokejovom klube MHK Mládež Humenné, sa členovia rozhodli venovať hokejovej mládeži,“ vyjadril sa Marek Dirbák za HK Humenské levy.


Počas úvodných mesiacov roka zorganizovali HK Humenské levy aj sprievodné akcie ako je „Deň otvorených dverí“, turnaj základných škôl na území mesta Humenné či rôzne domáce turnaje. Ďalej podporili deti v účasti na turnaji v zahraničí vo Frýdku Místku, ale aj na domácich turnajoch v Košiciach a Michalovciach. Veľmi úspešnou akciou bol tzv. „Winter Classic“, ktorý sa konal vo Svidníku medzi družstvami MHK Humenné a Mládež HC 46 Bardejov. Išlo o hokejový zápas v rámci súťaže SZĽH na otvorenom štadióne a bola to jediná takáto akcia v rámci celého Slovenska po akcii „Winter Classic“ Tipsport Extraligy dospelých.


V dňoch 23. až 28. októbra sa osem šiestakov z HK Humenské levy zúčastnilo na turnaji Halloween Hat Trick Showcase v Toronte. Spoluprácu sa podarilo zariadiť trénerovi Milanovi Machovi s klubom Cube development team global a trénerom Nenadom Rakovicom. V tíme Cube Development Team Global, v ktorom hrali aj humenské levíčatá, postupne porazili tímy Brant Bandits 8:7, Miltin Stars Gold 8:1, Halton Rage 9:3 a Royal City Kings White 7:2 a vo svojej kategórii ostali ako jediní neporazení. Podľa slov trénera Milana Macha, sa chlapci nemuseli za svoje výkony hanbiť a vzorne reprezentovali klub HK Humenské levy a mesto Humenné. Okrem hokejových zážitkov si priniesli aj množstvo spomienok z výletov do okolia, nevynechali návštevu Hokejovej siene slávy či Niagarských vodopádov a mnoho ďalších nádherných miest. Nezabudnuteľné zážitky im spestril aj Martin Marinčin /hráč NHL – Toronto Maple Leafs/, ktorý sa s humenskou výpravou v Toronte stretol.


Text: Milan Staš, tréner HC 19 Humenné, Marek Dirbák, HK Humenské levy

« späť

aktualizácia: 02.12.2019 | počet zobrazení: 940

Počet návštev od 18.09.2011: 3617247
Počet návštev dnes: 194
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie