Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Fedor


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nová riaditeľka chce zvýšiť záujem turistov o Horný Zemplín a Horný Šariš

Nová riaditeľka chce zvýšiť záujem turistov o Horný Zemplín a Horný Šariš

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Horný Zemplín a Horný Šariš so sídlom v našom meste, má od začiatku tohto roka novú riaditeľku. Stala sa ňou Mgr. Ingrida Lojanová, ktorá v konkurencii troch uchádzačov uspela v konkurze na obsadenie tohto postu.


Nová riaditeľka vyštudovala Vysokú školu manažmentu a verejnej správy v Prešove, po jej skončení pracovala v sekcii európskych fondov Ministerstva financií v Bratislave. Je rada, že sa mohla vrátiť do rodných končín a svojou prácou chce prispieť k zviditeľňovaniu celého regiónu Horného Zemplína a Horného Šariša. Ako prvé sa chce zamerať na zatraktívnenie ich webovej stránky a propagáciu regiónu na sociálnych sieťach, čo podľa nej môže zvýšiť nielen informovanosť o regióne, ale aj počty turistov. OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš so sídlom v Humennom má v súčasnosti 14 riadnych a 2 pridružených členov, okrem miest a obcí na jej území sú to aj rôzne občianske združenia, ako aj prevádzkovatelia hotelových a reštauračných zariadení.


„Celý náš región má toho dosť čo ponúknuť nielen tým, ktorí sem prídu na jeden deň, ale vieme každému, či už sú to rodiny s deťmi, seniori, mladé páry, alebo nadšení turisti, pripraviť atraktívny program aj na celý týždeň. Naša oblastná organizácia sa zaoberá najmä podporou turizmu na území okresov Humenné, Vranov nad Topľou, Snina, Stropkov a Medzilaborce. Možno sme trochu od ruky a mnohé naše atrakcie sa až toľko nespomínajú v médiách, no práve to by mohlo pritiahnuť turistov, ktorí chcú zažiť nevšednosť, romantiku a divočinu v jednom. To bolo aj mottom našej nedávnej reklamnej kampane v elektronických a printových médiách, na ktorú sme už zaznamenali viaceré priaznivé ohlasy,“ skonštatovala Ingrida Lojanová.


Tá má v pláne aj realizáciu viacerých podujatí, ktoré doteraz v našom regióne absentovali. Zamerať sa chce aj na prípravu propagačných materiálov, možnosti vyznačiť ďalšie atraktívne cyklotrasy alebo na väčšiu mediálnu prezentáciu.


„V lete by sme chceli zorganizovať infocestu pre domácich a zahraničných novinárov, kde by sme im chceli ukázať všetky atrakcie, zaujímavé pamiatky alebo aj rôzne menej známe exotické „miesta“, kam by mohli pozvať svojich čitateľov, divákov alebo poslucháčov. Za zmienku stoja miesta ako napr.: vodná nádrž Domaša, múzeum Andyho Warhola v Medzilaborciach, Sninský kameň, národný park Poloniny, alebo v neposlednom rade krásny renesančný kaštieľ v Humennom. Som presvedčená, že ak na Horný Zemplín a Horný Šariš turisti raz zavítajú, budú sa sem radi vracať. Nikde inde totiž nenájdu taký pokoj a také množstvo rôznych pozoruhodností ako u nás,“ dodala s úsmevom.

« späť

aktualizácia: 02.02.2017 | počet zobrazení: 15914

Počet návštev od 18.09.2011: 3728064
Počet návštev dnes: 1117
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie