Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Ivan


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nová posila FK Humenné

Nová posila FK Humenné

Futbalisti FK HUMENNÉ v minulom roku vyhrali piatu ligu v skupine Vihorlatsko-Dukelskej a postúpili do IV. ligy, skupina Sever. Počas letnej prestávky v klube nastáli zmeny. Boli príchody a odchody. Jednou z posíl je aj 30-ročný, dobre stavaný útočník, Zdeno CIGÁN, rodák z Lužian pri Topli.


Aj jeho dvaja mladší bratia sú zanietenými futbalistami. Tak ako mnoho chlapcov, ktorí obľubovali futbalovú loptu, si dávali mená futbalových velikánov sveta a začínali hrávať na uliciach, lúkach, no neskôr ako školáci na školskom dvore a hodinách telesnej výchovy. A tak sa Zdenko dostal k registrovanému žiackemu futbalu v Kračúnovciach a jeho futbalový rast formoval tréner Dušan Majerník. Futbal ho bavil a už ako starší žiak hrával za dorast. Hral tiež za MFK Slovan Giraltovce a trénoval ho Ján Čížek. Neskôr odišiel študovať na strednú školu do Prešova a bol zaradený do športovej futbalovej triedy. Ešte nie ani 18-ročného si ho vybral tréner, Štefan Bačkaj do prvého mužstva MFK Slovan Giraltovce. Keďže futbalom by sa neuživil rozhodol sa odísť pracovať do zahraničia. Pretože futbal mal veľmi rad, zároveň hral občas aj za Spartu Kutná Hora. Po takmer dvoch rokoch sa vrátil na Slovensko k trénerovi Ľubomírovi Puharovi do MFK Giraltovce. Po roku prestúpil do OFK Tatran Kračunovce, kde bol trénerom Peter Gombár, odchovanec Stropkovského futbalu. Po roku sa zranil, podstúpil operáciu a na rozohratie odišiel do TJ Toplan Kalništie, ktoré hráva V. ligu. Tu pôsobil dva roky. Pred štyrmi rokmi prestúpil do klubu Šimonka Čierne nad Topľou. Tu ho trénoval Stanislav Mihalčin. Darilo sa mu aj strelecky, kde v sezóne nastrieľal až 22 gólov. V majstrovskom zápase proti Sečovskej Polianke strelil päť gólov. Po troch rokoch opäť prestúpil do OFK Kračunovce a za pol sezóny strelil osem gólov. Neskôr sa zranil a na rozohratie sa opäť vrátil do Čierneho nad Topľou k trénerovi Stanislavovi Mihalčinovi. Počas svojej futbalovej kariéry hrával s takými futbalistami ako Pavel Kuka, J. Svoboda, Ľ. Polaček, J. Valkučák a ďalšími ostrieľanými futbalistami. V rámci tohtoročnej letnej prestávky sa stretol s trénerom, Jozefom Valkučákom a manažérom, Martinom Polákom. Spoločne sa dohodli, že v novom ročníku IV. ligy bude hrať za FK Humenné a svojimi gólmi prispeje k dobrému umiestneniu Humenného v súťaži.


Text a foto: PA

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 03.08.2016 | počet zobrazení: 21456

Počet návštev od 18.09.2011: 3127682
Počet návštev dnes: 545
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie