Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nohejbal sa pozviechal

Nohejbal sa pozviechal

Schádzajú sa jedenkrát týždenne na dve hodinky. Kedy? V piatok o šiestej večer. Kto? Nohejbalisti ŠK Laborec Humenné. Aj v predmikulášskom závere týždňa (4.12.) sme ich tam našli. Kde? V telocvični budovy „Šport“, ktorá je súčasťou areálu futbalového štadióna.
Boli presne šiesti. Gabriel Horvat, Peter Dzurovej, Rastislav Tabaka, Pavol Cipka, Igor Melničák a Marián Mihok. Tak ako kážu aktuálne výnimky v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19.


Napriek posunutému štartu najvyššej nohejbalovej ligy mužov sa podarilo odohrať všetky zápasy základnej časti. Nohejbalisti sa zmestili do obdobia, ktoré sa začalo po prvej vlne pandémie a z toho plynúcich uvoľneniach opatrení. Zápasy stihli odohrať tesne pred druhou vlnou a s ňou spojenými obmedzeniami. Je známych všetkých osem postupujúcich, aj rozdelenie do štvrťfinálových skupín.


„Ani nohejbal pandémia COVID-19 neobišla. Našťastie sme stihli základnú časť ukončiť. Vyraďujúce boje sú zatiaľ v nedohľadne, aspoň trénujeme a udržiavame sa v kondícii,“ začal debatu Marián Mihok.


Medzi osmičkou štvrťfinalistov Slovenskej nohejbalovej ligy mužov 2020 má svoje miesto aj ŠK Laborec Humenné…
„Minuloročná sezóna 2019 bola z našej strany nevydarená. Dali sme sa však dokopy, káder sa opäť stabilizoval, čoho výsledkom je postup. Skupinu máme síce ťažšiu, ale ak chceme bojovať o medaily, musíme poraziť aj papierových favoritov. Nohejbal v Humennom sa opäť pozviechal, cítiť chuť i motiváciu. V kádri máme aj mladíka Samuela Nováka z Trebišova, ktorého som mal v reprezentácii juniorov a chceme mu pomôcť, aby v Humennom napredoval. Aj v reprezentácii.“


ŠK Laborec Humenné v SNL 2020 tvoria: Gabriel Horvat, Igor Melničák, Rastislav Tabaka, Lukáš Bezeg, Samuel Novák a Marián Mihok.


Štvrťfinálová skupina A:
NO KAC Jednota Košice (1. skupina Východ), NK Vinodol (2. Západ), NK Belá n/Cir. (2. Východ), NK Tornaľa (3. Stred). Do semifinále postupujú prví dvaja.


Štvrťfinálová skupina B:
NK Revúca (1. Stred), NK Slávia Trnava (1. Západ), NK Sliač (2. Stred), ŠK Laborec Humenné (3. Východ). Do semifinále postupujú prví dvaja.


Titul majstra sveta mu nikto nevezme
V štruktúrach Slovenskej nohejbalovej asociácie (SNA) je Marián Mihok od roku 2006. Vtedy sa stal členom Výkonného výboru SNA, zastával post predsedu komisie pre ekonomiku. Neskôr prevzal žezlo reprezentačného trénera mužov, potom viedol aj juniorov Slovenska. A samozrejme, mnoho sezón pevná súčasť humenského nohejbalu, hráč i funkcionár. Už zopár dní 55-ročný harcovník má na čo spomínať…
„Nohejbalu som venoval kus života a neľutujem to. I keď nie vždy vyšlo podľa predstáv, taký je život, aj šport. Uvedomil som si, že nastal čas predať štafetu v slovenskom nohejbale mladším. Zažil som dvakrát majstrovstvá sveta mužov ako tréner, dvakrát som bol koučom juniorov Slovenska. V roku 2016 som získal titul majstra sveta, čo sa každému nepodarí, tento úspech mi nikto nevezme. Chcem sa už viac venovať humenskému nohejbalu, aby sme k Samovi Novákovi, ktorý nie je Humenčan, prilákali aj zopár našich chlapcov. Snáď vychováme ďalších reprezentantov Slovenska, akými boli Marián Tomčišák či Lukáš Gabák alebo dnes už humenské opory Rasťo Tabaka a Igor Melničák. Začínali s nohejbalom v mladosti a sú mu verní stále,“ dodal Marián Mihok.


Foto:
Mesto Humenné, SNA, ČTK


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

ŠK Laborec Humenné. Hore zľava: Novák, Melničák, Mihok, Horvat, dolu zľava: Tabaka a Dzurovej ŠK Laborec Humenné. Hore zľava: Novák, Melničák, Mihok, Horvat, dolu zľava: Tabaka a Dzurovej
« predchádzajúci ŠK Laborec Humenné. Hore zľava: Novák, Melničák, Mihok, Horvat, dolu zľava: Tabaka a Dzurovej Predmikulášsky tréning Predmikulášsky tréning Predmikulášsky tréning Predmikulášsky tréning Predmikulášsky tréning
aktualizácia: 06.12.2020 | počet zobrazení: 1099

Počet návštev od 18.09.2011: 3639638
Počet návštev dnes: 3134
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie