Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Ničia skatepark i detské ihriská

Ničia skatepark i detské ihriská

Milovníci adrenalínu na skatebordoch, bicykloch CTM alebo kolieskových korčuliach prišli na určitý čas o lokalitu vyžitia. V stredu (24.6.) totiž niektoré komponenty skateparku za mestskou športovou halou „dobrá duša" zničila.


„Je viditeľné, že to niekto urobil zámerne ostrým predmetom. Skatepark sme opáskovali, aby bolo jasné, že je poškodený, ale dnes ráno (pozn.: štvrtok 25.6.) sú už pásky strhnuté," povedal Peter Ždiňák.


Nedávno riešila Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) rovnaký problém. Oprava trvala krátko. Teraz sa doba podstatne predĺži.
„Z rekonštrukcie skateparku, ktorá sa vykonala v roku 2018, sa nám zvýšili dosky skatesmart. Tie tam sú použité, oprava bola preto rýchla. Teraz tento materiál musíme objednať, dodaciu lehotu nepoznáme, takže oprava potrvá dlhší čas," dodal poverený riaditeľ SRaŠZ.


Príslušníci Mestskej polície dvoma hliadkami monitorujú mesto nepretržite, veľakrát zabránia ničeniu mestského majetku. Kontrolujú základne i materské školy, detské a multifunkčné ihriská, športoviská, sledujú nočný pokoj, ale všade naraz byť nemôžu.
„Aktuálne spracovávame ponuku a budeme montovať na mestskej športovej hale kamerový systém. Aj s nočným videním," rieši situáciu Peter Ždiňák.


Zamestnanci SRaŠZ v súčasnosti opravujú aj poškodené detské ihriská. Opäť musia riešiť úmyselné poškodzovanie.
„Ide o čistý vandalizmus, lebo laná na lezeckých herných zostavách sú prerezané a prepaľované. Inštalujeme opravené prvky na ihrisku pri Laboreckej 7, pokračovať budeme opravou lán na ihrisku pri Astone a následne na Sídlisku pod Sokolejom," opísal stredajšiu opravárenskú činnosť Peter Ždiňák.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zničené komponenty skateparku Zničené komponenty skateparku
« predchádzajúci Zničené komponenty skateparku Zničené komponenty skateparku Oprava detských ihrísk Oprava detských ihrísk Oprava detských ihrísk Oprava detských ihrísk
aktualizácia: 25.06.2020 | počet zobrazení: 2857

Počet návštev od 18.09.2011: 3746761
Počet návštev dnes: 1413
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie