Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Prokop


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Nexis Fibers požiadal humenskú radnicu o pomoc, 90 zamestnancov nemôže chodiť do práce

Nexis Fibers požiadal humenskú radnicu o pomoc, 90 zamestnancov nemôže chodiť do práce

Humenská spoločnosť Nexis Fibers odvrátila na aprílovom rokovaní svojho veriteľského výboru hrozbu konkurzu, keď až 94 percent veriteľov odhlasovalo jej reštrukturalizačný plán, ktorý má trvať päť rokov. Nedávno však Nexis Fibers požiadal humenskú radnicu o ochranu proti zásahu do pokojného stavu v zmysle paragrafu 5 Občianskeho zákonníka. Dôvodom sú ich obavy o budúcnosť firmy a pracovné miesta stoviek Humenčanov.


Tie sa ešte znásobili po nedeľňajšom rozhodnutí vedenia Priemyselného parku Chemes prerušiť dodávky elektrickej energie a iných médií do Haly A, v ktorej sa nachádza časť výroby spoločnosti. To spôsobilo, že 90 zamestnancov Nexis Fibers nemôže chodiť do práce.


Manažment firmy sa už obrátil aj na vedenie mesta Humenné a políciu so žiadosťou o ochranu pred porušovaním jeho práv. Nexis Fibers má na základe zmluvy o vecnom bremene právo neobmedzene a bezodplatne vstupovať do areálu Priemyselného parku (PP) Chemes a nerušene vykonávať svoju podnikateľskú činnosť. Iba jej zamestnanci a jej zákazníci, resp. dodávatelia majú v PP Chemes obmedzené práva, nakoľko zamestnanci a dodávatelia a zákazníci iných firiem tam žiadne problémy nemajú.


Chemes hovorí o nespoľahlivosti Nexisu, firma to odmieta
Priemyselný park Chemes vo svojom vyhlásení uviedol, že Nexis Fibers je nespoľahlivá a neplní si svoje záväzky. Nexis Fibers tvrdí, že užíva Halu A na základe riadneho a platného právneho titulu, za čo uhrádza PP Chemes nájomné v dojednanej výške takmer 60 tis. € mesačne. Zároveň za energie platí Chemesu už viac ako rok sumu prevyšujúcu milión eur mesačne, a to vždy na týždeň vopred. Vedenie spoločnosti sa preto obáva, že v takom prípade, nebude schopná pokryť všetky záväzky, ktoré jej vyplývajú z reštruktura­lizačného plánu. Priamo v Nexis Fibers pracuje 460 zamestnancov a v ich subdodávateľských spoločnostiach vyše tisíc ľudí.


J. Vaľová: Mesto rozhodne
Primátorka mesta Humenné Jana Vaľová tvrdí, že radnica sa po podaní žiadosti Nexis Fibers oboznámila so skutkovým stavom, vrátane predložených materiálov a následne v tejto veci začala v zmysle ustanovení Správneho poriadku správne konanie. „Mesto Humenné vydá rozhodnutie v spore týchto dvoch spoločností. Mesto by si želalo, aby spoločnosti uzavreli zmier, ale keďže poznám jednu zo spoločností, a to zo súdnych sporov, ktoré rovnako vedie s Mestom, nemyslím si, že sa bude dať tento zmier uzavrieť. Verím, že v Priemyselnom parku Chemes nedôjde opätovne k situácii, ako to bolo v prípade so spoločnosťou Chemlon. Nielenže vydáme rozhodnutie, ale zvažujeme predložiť návrh na Mestskom zastupiteľstve, ktorý by bol možným riešením pre zamestnancov, ale aj pre spoločnosti podnikajúce v Priemyselnom parku Chemes. Mesto vyvinie úsilie o zachovanie pokoja nielen v Priemyselnom parku Chemes, ale aj v meste Humenné.”


Reportáž k tejto problematike si môžete pozrieť na priloženom linku http://www.ta3.com/…-sikany.html

« späť

aktualizácia: 31.08.2017 | počet zobrazení: 3995

Počet návštev od 18.09.2011: 3121765
Počet návštev dnes: 364
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie