Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Netradičný ONLINE podpis memoranda

Netradičný ONLINE podpis memoranda

Prešovský samosprávny kraj (PSK), jeho obce a mestá stoja v novom programovom období pred výzvou. Jej cieľom je ešte intenzívnejšia komunikácia, spolupráca a v neposlednom rade aj kreácia spoločných plánov pre všestranný rozvoj území.


Vyjadrením ambície bol slávnostný podpis Memoranda o spolupráci na príprave a implementácii Integrovanej územnej stratégie Strategicko-plánovacích regiónov Šariš, Spiš a Horný Zemplín.


Spoločné stretnutie partnerov memoranda (primátori okresných miest) a predsedu PSK Milana Majerského sa v aktuálnom „koronačase" uskutočnilo online. Vidieť a počuť sa bolo možné len cez kameru.


„Kľúčovým momentom je, že Prešovský samosprávny kraj je rozdelený na tri subregióny. Tie sú určené historicky, ale aj strategicky tak, aby čerpanie eurofondov bolo pružné a omnoho jednoduchšie. Každý subregión má svojho koordinátora. Považujem to za najlepší krok k tomu, aby sa koncoví užívatelia našej práce, čiže obyvatelia miest a obcí, prípadne jednotlivých komunít, mohli ľahšie dostať k eurofondom," povedal predseda PSK Milan Majerský.


V rámci PSK sú tri Strategicko-plánovacie regióny. Počtom obcí (288) aj obyvateľstva (viac ako 347 000) najväčší región Šariš zahŕňa okresy Prešov, Sabinov, Bardejov, Svidník. Jadrovým mestom je Prešov.


Druhým subregiónom je Spiš, ktorý pozostáva z okresov Poprad (jadrové mesto), Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa. Eviduje 147 obcí a niečo vyše 268 000 obyvateľov.


Tretí Strategicko-plánovací región je Horný Zemplín, ktorý združuje okresy Humenné, Snina, Medzilaborce, Vranov nad Topľou, Stropkov. Rozlohou je najväčší, má 3 144 kilometrov štvorcových, 229 obcí a žije v ňom 211 000 obyvateľov. Jadrovým mestom je Humenné.


„Chcem dúfať, že v rozdeľovaní a rozhodovaní eurofondov príde len zlepšenie a poskytnuté financie budú na prospech rozvoja všetkých regiónov celého Prešovského kraja a severovýchodu, ktorý je investične podvýživený. Ich rozumné a transparentné čerpanie bude kľúčové v nasledujúcich rokoch pre náš región. Spolupráca medzi primátormi a starostami na Hornom Zemplíne je príkladná," povedal Miloš Meričko.


Prvým signatárom memoranda bol Milan Majerský, predseda PSK. Primátori jednotlivých okresných miest podpíšu memorandum po doručení na mestský úrad.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Netradičný ONLINE podpis memoranda Netradičný ONLINE podpis memoranda
aktualizácia: 10.11.2020 | počet zobrazení: 653

Počet návštev od 18.09.2011: 3743226
Počet návštev dnes: 546
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie