Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Najlepších hasičov záchranárov máme opäť v Humennom

Najlepších hasičov záchranárov máme opäť v Humennom

V Humennom sa za účasti 11 tímov z celého Slovenska uskutočnil vo štvrtok a v piatok (10. a 11. októbra) v poradí 15. ročník Súťaže o putovný pohár prezidenta Hasičského a záchranného zboru pre najlepšie družstvo hasičov záchranárov.

Pred začiatkom merania síl v druhý deň, súťažné tímy medzi sebou privítali aj primátora Humenného, Miloša Merička. Prišiel nielen domácim hasičom záchranárom, ale zástupcom z celého Slovenska, poďakovať za ich doteraz odvedenú prácu, aj nasadzovanie vlastného zdravia či života počas výkonu náročnej a nebezpečnej služby.

Humenčanov však určite najviac potešila informácia, že družstvo (veliteľ, piati súťažiaci a náhradník) domácej Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (ZB HaZZ) priamo vo svojom areáli, porazilo všetkých súperov a po dvojdňovom zápolení sa nakoniec stalo celkovým víťazom.
Uznanie patrí členom nášho tímu: Ivanovi Sokoličovi, Marekovi Fedurcovi, Mariánovi Radovi, Vojtechovi Šuľakovi, Jozefovi Rumňakovi, Petrikovi Čerňovi a Jozefovi Durkajovi.

Druhé miesto patrí hasičom z Krajského riaditeľstva (KR) HaZZ Banská Bystrica a na treťom mieste sa umiestnili hasiči z KR HaZZ Nitra. 

Prvýkrát odovzdal ocenenia tímom nový hasičský prezident Pavol Nereča.
Víťazom poprial ďalšie úspechy nielen v súťažiach, ale hlavne pri výkone ich náročnej činnosti a okrem iného dodal: „Dokázali ste, že ste odborníci na pravom mieste a svoju službu ovládate tak, ako máte, a že ste pripravení pomáhať občanom tohto štátu. Je to jedna z najnáročnejších súťaží, ktoré organizujeme, čo sa týka fyzickej zdatnosti, ale aj praktických zručností, ktoré musia hasiči preukázať pri tejto súťaži. Veľmi si cením, že pri tej náročnej práci, ktorú hasiči vykonávajú, si ešte stále nájdu čas nacvičiť sa na takúto súťaž a predviesť to na profesionálnej úrovni".

„Na súťaži sa zúčastnilo 11 družstiev, a to osem družstiev z krajských riaditeľstiev HaZZ a tri družstvá zo záchranných brigád, ktoré sú na Slovensku," vysvetlil Marián Pouchan veliteľ humenskej brigády.

Nezabudol pripomenúť, že tohtoročné opätovné víťazstvo humenského tímu veľmi teší, ale zároveň zaväzuje. Domáci priaznivci náročného merania síl profesionálnych hasičov záchranárov určite vedia aj to, že za 15 rokov tejto súťaže ešte nebol ani jeden ročník, aby humenskí hasiči záchranári nestáli na niektorom zo stupňov víťazov.

Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 21.10.2019 | počet zobrazení: 1900

Počet návštev od 18.09.2011: 3130144
Počet návštev dnes: 215
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie