Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Na zimnom štadióne v Humennom sa pohli ľady

Na zimnom štadióne v Humennom sa pohli ľady

Humenskému hokejovému štadiónu svitá na lepšie časy. Keď všetko dobre pôjde, novú sezónu odohrajú naši druholigoví hokejisti opätovne v domácom prostredí.


Zimný štadión nebol v prevádzke od začiatku januára tohto roka kvôli jeho havarijnému stavu. Cez poškodenú strechu sa dostala dažďová voda až do elektrického rozvádzača. Na základe statického posudku a kvôli zaisteniu bezpečnosti rozhodla vtedy humenská radnica o jeho dočasnom zatvorení. Keďže hokejisti nemali kde trénovať a hrať, museli sa odhlásiť aj z druhej najvyššej slovenskej súťaže. Okrem toho nastal predčasný koniec sezóny aj u rekreačných hokejistov a krasokorčuliarskych nádejí, pretože prišli o svoju tréningovú plochu


Uplynulý piatok si súčasný stav štadióna priamo na mieste prezrela primátorka Jana Vaľová (Smer-SD) spolu s ďalšími kompetentnými. Na základe zistených skutočností už požiadali o vypracovanie projektovej dokumentácie na opravu strechy vrátane odhadovaného rozpočtu. Ako nám povedala, urobia všetko preto, aby štadión mohli otvoriť ešte pred začiatkom školského roka.


„Počas piatkového „kontrolného dňa“ sme zistili, že strecha s rozlohou vyše 7000 m2, resp. jej hydroizolačný systém vo vrchnej časti bol kvôli predchádzajúcej neodbornej montáži pri výstavbe štadiónu poškodený na vyše 100 miestach. Staré dosky sa totiž kvôli vlhkosti začali vzdúvať a klince, ktoré tam boli namiesto špeciálnych šrúbov, prederavili hydroizolačný systém. A voda nám potom tiekla cez tieto diery doslova na celý štadión,“ skonštatovala primátorka.


Tá sa nám priznala, že pôvodne očakávali ešte väčšie poškodenie štadióna, než bola napokon skutočnosť. Potešilo ju, že nebudú musieť meniť nosné trámy, čo by dosť výrazne predražilo odstraňovanie havarijného stavu na štadióne. Určite však nový šat dostane nielen hydroizolačný systém, ale aj stropné nosníkové debnenie, elektroinštalácia, izolácia a aj mantinely.


"Štadión dáme do takého poriadku aký na ňom už veľmi dlho nebol. Chceli by sme sa zmestiť do sumy 450 000 eur, peniaze na túto havarijnú opravu by po schválení zastupiteľstvom išli z minuloročného rozpočtového prebytku. Teší ma, že by sme si na zvládnutie tejto mimoriadnej situácie nemuseli brať úver, ale vystačili by sme si s tým, čo sme za rok 2015 ušetrili,“ dodala J. Vaľová.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 13.06.2016 | počet zobrazení: 23658

Počet návštev od 18.09.2011: 3617235
Počet návštev dnes: 182
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie