Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk

« späť
Aktuality a oznamy » Na zimáku padali v sobotu okrem gólov aj plyšáky

Na zimáku padali v sobotu okrem gólov aj plyšáky

Humenský hokejový štadión zažil v sobotu netradičnú rozlúčku so starým rokom. Klub MHK Humenné vyzval ešte pred stretnutím s KMH Budapešť svojich fanúšikov, aby si priniesli do hľadiska plyšákov. Diváci na túto výzvu húfne reagovali a po prvom góle našich hokejistov zasypali ľadovú plochu rôznymi pestrofarebnými plyšovými zvieratkami. Napokon sa vyzbieralo viac ako 500 koníkov, mackov, jednorožcov, psíkov, či sloníkov. Tie ešte pred Vianocami potešia sociálne odkázané detičky, z ktorých sa takisto môžu neskôr stať hokejisti alebo hokejoví fanúšikovia.

Samotný zápas s jediným zahraničným druholigovým celkom sa aj napriek úvodnému „plyšákovmu“ gólu útočníka Macejka v 22. minúte dlho nevyvíjal v náš prospech. Hokejisti z hlavného mesta Maďarska totiž dvom presnými zásahmi otočili skóre vo svoj prospech „nad vodou“ ich svojimi zákrokmi držal aj ich gólman Hájek. Ten opäť kapituloval až tesne pred záverom II. tretiny, keď nestačil na strelu skúseného Jaroslava Kmiťa. Remízový stav trval takmer do polovice záverečného dejstva, no potom v priebehu 72 sekúnd čaro hosťujúceho brankára postupne odkliali Ficko, Dancsák a Tartaľ.

Dve kolá pred koncom základnej časti si tak MHK definitívne zabezpečil prvenstvo v základnej časti skupiny východ II. hokejovej ligy. V štatistikách produktivity je náš hrajúci tréner Richard Šechný s 34 bodmi (13 gólov + 21 asistencií) celkovo štvrtý najlepší a v skupine Východ dokonca druhý najlepší hráč. Z pohľadu počtu asistencií je R. Šechný tretí a obranca Martin Boboš sa delí o 17. miesto. V popredí tých negatívnejších štatistík sa vyskytuje aj náš obranca Ľuboš Buraľ, jeho 84 trestných minút mu zaručilo pozíciu piateho najtrestanejšieho hráča celej druhej ligy.

Na najbližší zápas si fanúšikovia MHK budú musieť počkať až do soboty 7. januára 2017, keď o 17.30 hod. privítame na našom zimnom štadióne MHK Ružomberok.

MHK Humenné – KMH Budapešť 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Góly: 22. Macejka (Tartaľ, Klouda), 38. Kmiť (M. Mach, Ficko), 49. Ficko (Kmiť), 49. Dancsák (Klouda, Buraľ), 50. Tartaľ (Čopák, Komarnickis) – 23. Papp (Fishcer), 30. Berendi (Schellin, Fischer).
Vylúčenia: 6:7, navyše Boboš – Ball obaja 10. minút údery a nešportové správanie. Presilovky: 1:0.
Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov – Vall, Pavlotty. Divákov: 795.
Zostava našich: Petro – Tkáč, Boboš, Tartaľ, Buraľ, Ficko, Maury – Schnelly, Šechný, Fedorko – Podsedlý, Klouda, Macejka – Komarnickis, Sabol, Kmiť – Mach, Dancsák, Čopák.