Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Na prijatí u primátora už vyše stovka Humenčanov

Na prijatí u primátora už vyše stovka Humenčanov

Na začiatku marca 2019 oznámil primátor mesta Miloš Meričko, že každý štvrtok v mesiaci bude venovať časť svojej pracovnej doby prijímaniu občanov mesta a riešeniu ich podnetov či návrhov. Do dnešného dňa sa uskutočnilo takéto prijatie už po piatykrát. Od nástupu do funkcie v decembri 2018 do konca februára 2019 sa prijímanie uskutočňovalo na nepravidelnej báze.


Prijímanie od nástupu do funkcie do konca februára 2019
Primátor prijímal občanov ihneď od svojho nástupu do funkcie, a teda od 11. decembra 2018 nepravidelne spolu prijal približne 60 osôb z radov verejnosti. Najčastejšími témami stretnutí boli otázky týkajúce sa možnosti bývania v mestských nájomných bytových priestoroch, otázky zamestnania a potom rôzne.


Pravidelné prijímanie od marca 2019
Po začiatočných hľadaniach vhodného termínu, pristúpil k rozhodnutiu stretávať sa s občanmi práve vo štvrtok, a to v čase 09:00 – 11:00 hod. v zasadačke na 2. poschodí MsÚ č. dv. 201. Verejnosť bola informovaná dňa 1.3.2019 tu: https://www.humenne.sk/…sta-Humenne/.


Do dnešného dňa sa uskutočnilo pravidelné štvrtkové prijatie už po piatykrát, počas ktorých sa stretol s ďalšími 32 obyvateľmi mesta. Podľa štatistík bola najčastejšie prejednávaná znova bytová otázka, taktiež otázky zamestnania, ďalej investičné akcie resp. stavebné záležitosti (napr. medzigarážové priestory v jednotlivých častiach mesta, riešenie parkovania či návrhy a pripomienky k aktuálnym stavebným akciám) a rôzne.


Postup nahlasovania sa na prijatie u primátora mesta
Primátor mesta si určí termín stretnutia na základe vopred nahlásených stretnutí.


Postup:

  • osobne alebo telefonicky sa nahlásiť na sekretariáte primátora,

  • zadať údaje: meno, priezvisko, bydlisko, téma stretnutia, kontakt,

  • trpezlivo počkať na spätnú väzbu zo sekretariátu primátora, ktorí vám oznámia konkrétny štvrtok a konkrétny čas v časovom rozmedzí 09:00 – 11:00 (Ak navrhovaný termín občanovi nevyhovuje, je samozrejme možné dohodnúť sa na iný štvrtok.).

Primátor vždy prijíma občanov za prítomnosti príslušného vedúceho odboru alebo podľa potreby aj za prítomnosti ďalších zamestnancov MsÚ. Objednaním na konkrétny čas sa vychádza v ústrety občanom, aby sa minimalizovalo zbytočné čakanie Humenčanov predo dvermi prijímacej miestnosti. Medzi nahlásenými témami stretnutia sú prípady rôznej závažnosti, niektoré aj také, ktoré neznesú ďalší odklad a sú aj také, ktoré nie je možné vybaviť v krátkom časovom rozsahu. Čas objednania je preto orientačný. Počet nahlásených Humenčanov neklesá a je tiež potrebné si uvedomiť, že pred vami je nahlásených množstvo ďalších spoluobčanov. Vzájomná spolupráca je aj z týchto dôvodov vítaná.


Riešenie záležitosti najprv na úrovni jednotlivých odborov mestského úradu
Predtým ako občan požiada o stretnutie s primátorom mesta má vždy najprv osloviť zamestnancov, resp. vedúceho príslušného odboru podľa problematiky, ktorou má v úmysle sa zaoberať. Vysvetlia mu súvislosti a pomôžu s riešením. Ak aj napriek konzultáciám na príslušnom odbore pretrváva potreba nahlásiť sa aj na stretnutie u primátora mesta, potom sa tak učiní. Doterajšia prax totiž potvrdila, že občania žiadajú o stretnutie s primátorom bez toho, aby sa boli najprv informovať na konkrétnom odbore mestského úradu.


Text: Ľuboš Ondovčin

« späť

aktualizácia: 11.04.2019 | počet zobrazení: 1484

Počet návštev od 18.09.2011: 3500653
Počet návštev dnes: 222
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie