Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Ľubomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Na humenskom kúpalisku je ďalšia novinka, moderná sauna

Na humenskom kúpalisku je ďalšia novinka, moderná sauna

Lepší relax na nových ležadlách
V mužskej saune sa počas rekonštrukčných prác opravili kompletne dve miestnosti, a to saunová časť, ale aj tá relaxačná. Oprava pozostávala z výmeny starého obloženia za nové zo severského smreka a takisto z výmeny lavíc, ktoré sú vyrobené z africkej vŕby abachi. V rámci relaxačnej miestnosti tzv. tepidária, boli vymenené nové hliníkové dvere, obklady a dlažba. Nosným prvkom je tu obrovská päť metrová tapeta s relaxačným motívom. Na oddych tu slúži 8 nových lehátok, dve masážne a 6 klasických. V saune aj v tepidáriu sa navyše nainštalovali reproduktory s relaxačnou hudbou, a tiež nové osvetlenie.


Rekonštrukčných prác sa ujala firma WELLNES SYSTÉMY, s.r.o. zo Spišskej Novej Vsi. Celková suma opráv bola v hodnote 6 013 eur.


V pláne sú aj ďalšie novinky
Správa rekreačných a športových zariadení má v pláne vynoviť na kúpalisku aj ženskú saunu. S opravou sa začne už v najbližších mesiacoch. Neskôr príde na rad aj rekonštrukcia infrasauny.


Čo všetko sa už na kúpalisku opravilo?
Začiatkom minulého roka bola zrekonštruovaná recepcia vo vestibule kúpaliska, ktorá mu dodala príjemný a moderný vzhľad. Pribudla k nej aj nová dlažba a hliníkové dvere. V predsieňach pred vstupom do šatní sa zase vymenil nový obklad, lavičky a pribudli tiež moderné sušiče vlasov pre dámy aj pánov.


Ešte pred začiatkom letnej sezóny investovala humenská radnica do kompletnej opravy ženských a mužských sociálnych zariadení na mestskom kúpalisku, vrátane spŕch, chodby a skladu pre pracovníkov. Okrem toho bola vymenená aj zámková dlažba okolo veľkého bazéna na letnom kúpalisku a v detskom bŕzgalisku vystriedala starú nevyhovujúcu šmykľavku nová vodná atrakcia v tvare obrovskej žaby.


Čo sa týka detského výukového bazéna, toho sa zmeny dotkli najviac, pretože prispeli k lepšej pohode najmenších návštevníkov kúpaliska. Na zníženie stropu sa tu použil sadrokartónový obklad, do ktorého boli namontované svetelné LED panely. Okrem toho sa kompletne vymenilo staré okno za nové 8 metrové z trojskla. Navyše sa opravila vzduchotechnika a namontované boli aj nové reproduktory. Na všetky opravy boli použité špeciálne hydromateriály odolné vlhkému prostrediu. Najpútavejšiu zmenu predstavuje obrovská 3D maľba na protiľahlej stene detského bazéna, ktorá imituje živý podmorský svet plný farebných koralov a rôznych vodných živočíchov.


Ďalšie rekonštrukcie sa dotkli aj miest, ktoré návštevníci bežne nevidia, ako je napríklad strojovňa pod bazénom. Tu pribudli napr. nové výmenníky, ktoré zohrievajú vodu v plaveckom bazéne na 27 stupňov Celzia.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

Predtým a potom - oddychová miestnosť Predtým a potom - oddychová miestnosť
« predchádzajúci Predtým a potom - oddychová miestnosť Predtým a potom - sauna Predtým a potom - sauna nasledujúci »
aktualizácia: 08.01.2018 | počet zobrazení: 5097

Počet návštev od 18.09.2011: 3179022
Počet návštev dnes: 439
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie