Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Na Suchom jarku vyrástlo detské ihrisko

Na Suchom jarku vyrástlo detské ihrisko

Dve autobusové zastávky a jedno úplne nové detské ihrisko dostali Humenčania vďaka investícii poľského hobby reťazca Merkury Market. Ten otvoril ešte v decembri minulého roku svoju prevádzku v našom meste na Suchom jarku. Už vtedy potešili radnicu slová zástupcu investora a konateľa Merkury Market Slovakia Jana Papierza, ktorý poďakoval vedeniu mesta za ústretový prístup pri rokovaniach o ich investícii. Šéf Merkury Marketu zároveň potvrdil aj realizáciu ďalších investícií na ich náklady, na ktorých sa predtým dohodli s vedením mesta.


Humenčania tak môžu už niekoľko mesiacov využívať zastávky MHD na Mierovej ul. a na Suchom jarku, ktoré postavil na vlastné náklady Merkury Market a okrem toho v týchto teplých dňoch sa deťúrence majú možnosť vyblázniť na úplne novom detskom ihrisku, ktoré je na Suchom jarku postavené. Pozemok na výstavbu ihriska poskytla mestu firma Agrokomplex, spol. s.r.o., ktorá prejavila veľmi pozitívne reakcie v súvislosti s realizáciou stavby a Merkury Market tak na vlastné náklady postavil detské ihrisko s rozmermi 10×10 m s preliezačkou, hojdačkou a drevenou lavičkou. Na základe výbornej spolupráce s humenskou radnicou však toto základné vybavenie doplnil ešte o ďalšiu hojdačkou so šmýkalkou, drevený stôl k lavičke a samozrejme oplotenie. Ihrisko je zasadené na štrkovom podklade na geotextílii v blízkosti rodinných domov, ďaleko od hlavnej cesty. Zároveň je oplotené, aby sa predišlo prípadnému nebezpečenstvu vybehnutia dieťaťa na cestu.


Najmenší z tejto lokality sa tak môžu dosýta zahrať na novej atraktívnej hracej ploche, ktorá spríjemní trávenie voľného prázdninového času. A to všetko aj vďaka dobrej spolupráci humenskej samosprávy s rôznymi podnikateľskými subjektmi, ktoré sú ochotné prispievať nezištne na takéto a podobné projekty. Naposledy takto v decembri minulého roku formou grantu 5 000 eur, zrealizovala nadácia ČSOB osvetlenia dvoch priechodov pre chodcov na ul. Kukorelliho pri Mestskom úrade a oproti Hotelovej akadémii na Štefánikovej ulici. V rámci projektu „Osvetlenia dvoch priechodov pre chodcov“, sa tak prispelo k vyššej bezpečnosti občanov mesta Humenné. Humenská radnica za to firmám vyjadruje veľké poďakovanie.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

aktualizácia: 22.06.2017 | počet zobrazení: 5379

Počet návštev od 18.09.2011: 3630298
Počet návštev dnes: 3588
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie