Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Ivan


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Na MŠ Kudlovská oslavovali Deň matiek, mali aj uja kúzelníka a kravičku s mliečnymi dobrotami

Na MŠ Kudlovská oslavovali Deň matiek, mali aj uja kúzelníka a kravičku s mliečnymi dobrotami

V materskej škole Kudlovská v Humennom sa v prvej polovici mája uskutočnilo viacero zaujímavých podujatí, z ktorých mali zážitky nielen tamojšie detičky, ale aj ich mamičky, či ďalší rodinní príslušníci.


Kúzelná truhlica
Uplynulý štvrtok sa v materskej škôlke zastavil kúzelník aj so svojou kúzelnou truhlicou. So sebou si priviedol aj dvoch neposedných kamarátov Spejbla a Hurvínka, ktorí pre deti nachystali zopár akrobatických hier. Pri nich asistovali dvojročné aj päťročné deti z oboch tried tejto materskej školy, čo bolo pre nich nielen zábavou, ale aj poučením. Dopoludnie plné smiechu a radostných iskierok v očiach detí bude dlho rezonovať v ich srdiečkach.


Deň matiek
Mamka moja, mamka zlatá, budem dobrý, sľubujem, pretože ťa veľmi ľúbim, srdiečko ti darujem…Týmito slovami ukončili uplynulý piatok deti slávnostné vystúpenie venované mamkám. So svojimi mamkami sa stretlo 47 detí tejto materskej školy, ktoré si nielen pre ne, ale aj pre ďalších rodinných príslušníkov pripravili aj milý kultúrny program. Detičky v ňom spievali, recitovali, tancovali, ale aj hovorili vtipy. Mamky sa veľmi potešili aj darčekom, ktoré po predstavení dostali od svojich ratolestí. Odmenou pre každého z nich boli aj sladké bozky.


Deň mlieka
S mliekom a mliečnymi výrobkami sa vo svojom jedálničku stretáva prakticky každý z nás. Začiatkom tohto týždňa si 47 detí pripomenulo Medzinárodný deň mlieka viacerými zábavnými a vzdelávacími aktivitami. Prostredníctvom nich si mohli uvedomiť dôležitosť tohto bieleho moku aké prospešné látky pre náš zdravý vývoj sa v ňom nachádzajú a prečo je pre zdravie ľudí potrebné každodenné pitie mlieka. Pani učiteľky deťom ukázali v prezentácii neľahkú cestu mliečka od kravičky až po pohár mlieka, či šálku kakaa, téglik jogurtu alebo téglik tvarohu. Pre najmenšie deti to boli prvé informácie o zrode mliečnych dobrôt, staršie si zas doplnili a občerstvili im už dobre známe poznatky. Po vypracovaní viacerých sprievodných úloh a dobre vykonanej práci si mohli v závere pochutiť aj na malinových jogurtoch.


Mgr. Iveta Szilvásiová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 18.05.2017 | počet zobrazení: 10941

Počet návštev od 18.09.2011: 3128057
Počet návštev dnes: 920
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie