Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Na Domašanskej robili geologický prieskum pred výstavbou novej cesty a oporného múra

Na Domašanskej robili geologický prieskum pred výstavbou novej cesty a oporného múra

Po nedávnej rekonštrukcii kanalizácie na Domašanskej ulici, sa už onedlho dočká novej podoby aj tamojšia miestna komunikácia. Uplynulý utorok sa preto na Domašanskej ulici uskutočnil geologický prieskum pôdy. Ten dá odpoveď na to, aký oporný múr sa tam má vybudovať, aby nedošlo k zosuvu svahu na plánovanú novú cestu.


Najstaršia cesta v Humennom
Technický stav cesty prechádzajúcej po Domašanskej ulici v Humennom je kritický. Táto komunikácia patrí medzi najstaršie v meste. Jej povrch pozostáva z dlažobných kociek, tzv. „mačiek“, ktoré sa postupom času, vplyvom počasia a nárastom dopravy uvoľnili a na ich miestach vznikli výtlky.


Geologický vrt zistí vlastnosti pôdy
Koncom uplynulého roka Východoslovenská vodárenská spoločnosť na základe dohody s Mestom uskutočnila rekonštrukciu miestnej kanalizácie na Domašanskej ulici. Spolu s touto investíciou sa už onedlho zrealizuje aj dlhoočakávaná rekonštrukcia miestnej komunikácie.


Ešte predtým, než na Domašanskú opätovne prídu robotníci a stavebné mechanizmy, došlo uplynulý utorok k realizácii geologického prieskumu. Počas neho sa špeciálnym vrtom do svahu zisťovali geologicko-úložné pomery, geotechnické charakteristiky a vlastnosti pôdy. Takisto sa v súvislosti s výstavbou novej cesty merala aj úroveň podzemnej vody.


Po vyhodnotení výsledkov bude spracovaný geologický posudok s navrhnutým spôsobom výstavby nového oporného múra nad svahom ulice. V prípade výdatnejších dažďov tu totiž hrozí ďalší zosuv svahu nad cestou. Aby k týmto nepriaznivým situáciám už viac nedochádzalo, svah sa spevní oporným múrom ešte pred plánovanou opravou novej cestnej komunikácie.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 31.03.2018 | počet zobrazení: 6570

Počet návštev od 18.09.2011: 3747224
Počet návštev dnes: 1876
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie