Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Valér


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » NOVÉ BYTY pridelené

NOVÉ BYTY pridelené

Novovybudovaná bytovka na Sídlisku pod Sokolejom už „pozná“ svojich nájomcov. V komplexe bytového domu, ktorý má dva samostatné vchody, sa nachádza dovedna 10 jednoizbových, 18 dvojizbových a 10 trojizbových bytov. K dispozícii sú výťahy, parkovisko, k bytom patria aj pivničné kóje.


Žiadatelia si v stredu (31. marca) žrebovali čísla jednotlivých bytov.


Žrebovanie sa uskutočnilo na pôde Mestského úradu (MsÚ) vo Veľkej zasadačke za prítomnosti primátora mesta Miloša Merička, zástupkyne primátora Márie Cehelskej, prednostky MsÚ Valérie Kurťákovej, predsedu bytovej komisie Jozefa Mocáka, vedúceho odboru správy majetku Slavomíra Nováka, zamestnancov referátu bytového, právneho a útvaru hlavného kontrolóra mesta.


„Je to jeden z posledných úkonov, aby sme mohli pristúpiť k uzatvoreniu nájomných zmlúv a odovzdaniu kľúčov. Žrebovacie lístky boli rozlíšené podľa farieb. Modré zastupovali 3-izbové byty, žlté 2-izbové a červené 1– izbové," vysvetlil Slavomír Novák.


Podľa poradia v poradovníku, to znamená dátum a čas doručenia žiadosti, sa vyzývali jednotliví žiadatelia k vyžrebovaniu čísla bytu a zároveň aj poschodia. Začínalo sa s trojizbovými, potom prišli na rad dvojizbové až napokon, najmenšie – jednoizbové.


„Ďalej nasledujú administratívne úkony spojené s povoleniami a nájomnými zmluvami. Predpokladáme, že v druhej polovici apríla by sme mohli pristúpiť aj k odovzdávaniu kľúčov," doplnil S. Novák.


„Bytovka je aktuálne dominantou na Sídlisku pod Sokolejom. Je jednou z mnohých investičných akcií, ktoré sa nám už podarilo zrealizovať alebo na ktorých ešte pracujeme. Len v uplynulom roku ich bolo viac než 20. Na kontrolných dňoch som si detailne obzrel priestory bytov. Musím s radosťou konštatovať, že sú priestranné, presvetlené a s veľkými balkónmi. Mne sa veľmi páčia. Keďže aj ja bývam na tomto sídlisku, teším sa na nových obyvateľov a susedov," skonštatoval primátor mesta Miloš Meričko.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Nové byty pridelené Nové byty pridelené
« predchádzajúci Nové byty pridelené Nové byty pridelené Nové byty pridelené Nové byty pridelené Nové byty pridelené Nové byty pridelené
aktualizácia: 31.03.2021 | počet zobrazení: 7241

Počet návštev od 18.09.2011: 3735579
Počet návštev dnes: 1752
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie