Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Fedor


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » NEMOCNICA predstavila novú JIS-ku

NEMOCNICA predstavila novú JIS-ku

O neurologických a internistických pacientov sa v Nemocnici Svet zdravia Humenné starajú už v nových, moderných priestoroch. Nemocnica totiž ukončila prvú časť rekonštrukcie spolufinancovanú z fondov Európskej únie a vo štvrtok (16.7.) slávnostne predstavila nové priestory jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) a časť klastra. Spoločne s JIS totiž prešlo obnovou aj prvé z poschodí interného a neurologického oddelenia, ktoré spolu začalo postupne vytvárať klaster s plávajúcimi lôžkami.


Náklady na stavebné práce zatiaľ predstaveného úseku sa vyšplhali na vyše 635-tisíc eur, za ďalších vyše 481-tisíc sa postupne nakupuje medicínsky a štandardný mobiliár pre celé pracovisko. Novým benefitom pre pacienta je dvojlôžkový štandard a vlastné sociálne zariadenie na každej izbe.


„Chceme neustále zvyšovať kvalitu našej zdravotnej starostlivosti i bezpečnosť pacienta. Vďaka dotácii z eurofondov budeme schopní rýchlejšie naplniť naše plány – zefektívniť fungovanie jednotlivých oddelení a nakúpiť novú medicínsku techniku, čomu sa veľmi teším. Celkovo preinvestujeme s pomocou eurofondov do obnovy nemocnice viac než 3,5 milióna eur," povedal riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Humenné Jaroslav Marčišin.


Nemocnica v rámci prestavby zlúčila neurologickú a internú JIS, a tiež pôvodné interné a neurologické oddelenie a postupne tak vzniká nový klaster. Plnohodnotne v tomto profile však bude fungovať až po prestavbe ešte ďalších dvoch poschodí pracoviska, ktorých rekonštrukcia už prebieha.


„Zoskupením príbuzných medicínskych odborov do jedného spoločného celku dokážeme lepšie a racionálnejšie využívať prístrojovú techniku, personálne kapacity a zaviesť systém tzv. plávajúcich lôžok, aby sme ich dokázali efektívne využívať," vysvetlil Marčišin.


Na pracovisko pribudli nové postele pre pacientov. Prvé poschodie klastra poskytuje celkovo 24 lôžok v 12 izbách v spomínanom dvojlôžkovom štandarde. JIS má k dispozícii 11 lôžok v štyroch oddelených boxoch, pričom pracovisko má aj jednu osobitnú izolačnú izbu s kompletným príslušenstvom.


Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj Miloš Meričko, humenský primátor.
„Úroveň mesta závisí aj od úrovne zdravotnej starostlivosti, preto sa investíciám do humenskej nemocnice veľmi teším. Zlúčili sa dve oddelenia do jedného, o pacientov sa lekári i zdravotný personál bude starať v nových moderných priestoroch s pomocou najnovšej technológie. Po ukončení prvej fázy prichádzajú na rad ďalšie dve poschodia. Nemocnica v Humennom má pred sebou svetlú budúcnosť a verím, že spokojnosť pacientov i klientov budú toho dôkazom," poznamenal primátor.


Prešovský samosprávny kraj zastupovala Lýdia Budziňáková, vedúca Odboru zdravotníctva, nechýbal ani generálny riaditeľ ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový. V sprievode Dušany Žinčákovej, primárky oddelenia, si prítomní hostia i lekársky personál obzreli aj novovybudované priestory.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Nemocnica predstavila novú JIS-ku Nemocnica predstavila novú JIS-ku
« predchádzajúci Nemocnica predstavila novú JIS-ku Slávnostné ukončenie I. fázy rekonštrukcie Nemocnica predstavila novú JIS-ku Slávnostné ukončenie I. fázy rekonštrukcie Nemocnica predstavila novú JIS-ku Slávnostné ukončenie I. fázy rekonštrukcie
aktualizácia: 16.07.2020 | počet zobrazení: 3856

Počet návštev od 18.09.2011: 3728159
Počet návštev dnes: 1212
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie