Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » NEMOCNICA ROZDELENÁ na "infekčnú" a "neinfekčnú" časť

NEMOCNICA ROZDELENÁ na "infekčnú" a "neinfekčnú" časť

Tentokrát bol zameraný viac hospodársky, v piatok 20. marca sa na pôde mesta zišli predstavitelia humenských firiem, zväčša strategických pre mesto Humenné, aby sa konkretizoval stav opatrení i fungovania jednotlivých spoločností v rámci súčasnej situácie ovplyvnenej šírením nákazy vírusom COVID-19 (koronavírus).


Krízový štáb viedol primátor Miloš Meričko, dvadsaťštyri členov pléna sa rozmiestnilo v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva, aby sa zamedzilo blízkemu osobnému kontaktu.


Humenský primátor v úvodnom slove oboznámil prítomných o opatreniach, ktoré sa do istej miery týkajú aj zamestnanosti. K uzavretiu predškolských i školských zariadení pristúpila samospráva na území mesta o pár dní skôr, čo sa však k dnešku hodnotí ako správny krok. MHD Humenné funguje v obmedzenom režime, mestské zariadenia i objekty podliehajú dôkladnej dezinfekcii.


Ešte skôr, ako dostali slovo predstavitelia výrobnej sféry, aktuálne informácie poskytlo zdravotníctvo i hygiena…


Núdzový stav platí na Slovensku pre celý sektor zdravotníctva. Týka sa logicky aj Nemocnice A. Leňa v Humennom… – „Analytici predpokladajú, že rapídny nárast infekcie prepukne na Slovensku o dva – tri týždne. Či to bude pravda, uvidíme, ale naša nemocnica sa chystá poctivo, aby sme nápor pacientov zvládli. Máme svoje limity, ale personálu máme zatiaľ dostatok," poznamenal Jaroslav Marčišin.

Následne konkretizoval, ako nemocnicu v rámci svojho areálu rozdelili. – „Sme nemocnicou pavilónového typu. Ten, ktorý poznáte pod názvom ODCH / pavilón E, je od pondelka 16. marca kompletne pripravený pre špeciálnych infekčných pacientov. Druhá časť nemocnice, tam, kde sa nachádza chirurgický pavilón, bude fungovať ako neinfekčná časť. Spadajú tu všetky ďalšie oddelenia, ktoré budú fungovať v obmedzenom režime. Riešime iba akútne stavy," mienil riaditeľ Nemocnice A. Leňa v Humennom.


Z jeho slov tiež vyplynulo, že ambulancie z pavilónu E budú presunuté do neinfekčného pavilónu, zmenou prejde aj organizácia urgentného príjmu, ktorý doposiaľ práve v pavilóne E fungoval. „Doterajšie priestory urgentného príjmu zmeníme na triážnu (monitorovaciu) časť, takže nie sme nútení organizovať stany. Pacienti podľa nálezu a vyšetrenia budú distribuovaní do infekčnej alebo neinfekčnej časti nemocnice. Zdôrazňujem, že stále sa budeme starať o všetkých pacientov, len aj ľudia musia brať do úvahy, že lôžkové kapacity sú limitované a aktuálne iné ako urgentné lôžka v nemocnici už nie sú. Pri predpokladanom vývoji epidemiologickej situácie ja predpokladám, že niekoľko mesiacov iné ani nebudú," dodal Jaroslav Marčišin. Vyzval zároveň zamestnávateľov, aby nabádali na svojich zamestnancov k nutnosti dodržiavať všetky opatrenia.


Jaroslav Veliký, riaditeľ RÚVZ v Humennom doplnil slová svojho predrečníka iba stručne, ale vecne… – Ku dňu 19. marca sme nemali žiaden pozitívny prípad nakazenia vírusom COVID-19 v našom meste ani regióne. Dodržiavať opatrenia je základom týchto dní, len, ak dokážeme maximálne eliminovať kontakt osôb, budeme úspešní," dodal.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Krízový štáb, 20. marca Krízový štáb, 20. marca
« predchádzajúci Krízový štáb, 20. marca Krízový štáb, 20. marca Krízový štáb, 20. marca Krízový štáb, 20. marca Krízový štáb, 20. marca nasledujúci »
aktualizácia: 20.03.2020 | počet zobrazení: 2711

Počet návštev od 18.09.2011: 3747306
Počet návštev dnes: 1958
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie