Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Valér


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » NA CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE aj nové odberné miesta

NA CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE aj nové odberné miesta

Celoslovenský testovací skríning sa začal realizovať od 18. januára a skončí sa 26. januára. Testovanie antigénovými alebo PCR testami nie je povinné, avšak pravidlá sú nastavené tak, že od 27. januára (do 7. februára) bude negatívny test podmienkou pre cestu do práce či pobyt v prírode. Netýka sa mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov. Výnimku z testovania budú ťažko zdravotne postihnutí, tiež aj tí, ktorí prekonali COVID-19 a budú mať potvrdenie nie staršie ako 90 dní.


Testovanie majú zabezpečiť samosprávy, ktorým má finančne i materiálne pomôcť štát, ten zabezpečí tiež testy. Využiť sa majú doposiaľ fungujúce mobilné odberné miesta (MOM), príp. môžu vzniknúť aj nové. Situácia v Humennom je stabilizovaná, čísla sú relatívne dobré, postupne klesajú. Testovanie má stav ešte vylepšiť. Konať sa má v interiéroch.


Kvôli zosúladeniu činnosti a pripravenosti sa v pondelok 18. januára konalo zasadnutie krízového štábu, na ktorom sa okrem zástupcov mesta zúčastnili aj Slovenský Červený kríž, územný spolok Humenné (Silvia Knapíková) a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Humennom (Lenka Lesňáková).


V súčasnosti je obyvateľom mesta k dispozícii 5 mobilných odberných miest:
SČK – pri parkovisku MsÚ Humenné
Nemocnica Humenné – pri Oddelení pre dlhodobo chorých
ZSS Slnečný dom / Dubník
Detský Ados / Sídlisko pod Sokolejom
DZS-M.K. Trans / pri zimnom štadióne


Okrem toho sú inými subjektami podané žiadosti na Ministerstvo zdravotníctva SR, aby bol umožnený vznik ďalších 2 mobilných odberných miest:
Gorkého – za MsKS (vedľa parku pri parkovisku)
Pri bývalom hlavnom vchode do nemocnice – Nemocničná ul.


Mesto Humenné s cieľom posilniť počet odberových miest v súvislosti s celoplošným testovaním požiadalo o vytvorenie vlastných 5 odberných miest:
ZŠ SNP 1
ZŠ Hrnčiarska
ZŠ Pugačevova
CVČ Dúha Humenné
Komunitné centrum Podskalka


O fungovaní a možnosti objednávania sa v nových odberných miesta budeme verejnosť informovať.


Činnosť každého odberného miesta funguje predovšetkým na objednávku.


Registračný systém (objednanie sa) na adrese:
 https://www.old.korona.gov.sk/…ent-form.php


Je zámerom, aby odberné miesta predĺžili svoj čas prevádzky. Ako, budeme verejnosť informovať.


Počas najbližšieho víkendu (sobota a nedeľa / 23. a 24. januára) bude slúžiť Humenčanom 5 súčasných odberných miest (SČK, Nemocnica Humenné, Detský Ados, s.r.o, Slnečný dom a DZS-M.K. Trans) a 5 novovzniknutých (ZŠ SNP 1, ZŠ Pugačevova, ZŠ Hrnčiarska, CVČ Dúha a Komunitné centrum Podskalka). Možno sa k nim po otvorení pridajú aj ďalšie dve – pri bývalom hlavnom vchode do nemocnice – Nemocničná ul. a Gorkého.


Mesto Humenné zabezpečuje na celoplošné testovanie pre novovytvorených 5 odberných miest (ZŠ SNP 1, ZŠ Pugačevova, ZŠ Hrnčiarska, CVČ Dúha, Komunitné centrum Podskalka) zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, príslušníka vojenských síl, poskytuje materiálne zabezpečenie i odvoz odpadu.


V okrese Humenné by sa malo pretestovať asi 32 600 obyvateľov.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Krízový štáb mesta Humenné (18.1.) Krízový štáb mesta Humenné (18.1.)
« predchádzajúci Krízový štáb mesta Humenné (18.1.) Primátor Miloš Meričko a Lenka Lesňáková (RÚVZ Humenné) Silvia Knapíková (SČK, územný spolok Humenné) nasledujúci »
aktualizácia: 18.01.2021 | počet zobrazení: 22298

Počet návštev od 18.09.2011: 3735496
Počet návštev dnes: 1669
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie