Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » MsZ schválilo Javorského do TKR

MsZ schválilo Javorského do TKR

Televízne káblové rozvody, s.r.o. Humenné (TKR) sú poskytovateľom služieb káblovej televízie, rozhlasových programov a káblového internetu na území nášho mesta. Spoločníkmi sú Mesto Humenné a Bytové družstvo Humenné.


Jedným z bodov stredajšieho (24.6.) Mestského zastupiteľstva bolo delegovanie zástupcu mesta Humenné do funkcie konateľa obchodnej spoločnosti TKR.


Samospráva vyhlásila výberové konanie 17. januára, prihlásili sa dvaja uchádzači. Obaja splnili požadované kritériá. Výberové konanie sa uskutočnilo 2. marca. Členovia komisie si vypočuli jednotlivých kandidátov a formou hlasovania vybrali Konštantína Javorského, ktorého odporučili aj primátorovi mesta.


„Valné zhromaždenie by sa malo stretnúť a diskutovať čo ďalej. V tejto chvíli je dôležité, aby táto spoločnosť nemusela zaniknúť, keď obaja konatelia odstúpia. Minimálne za Mesto Humenné musíme konateľa navrhnúť," povedal v úvode primátor mesta Miloš Meričko.


O slovo požiadal Michal Druga, poslanec MsZ a predseda Dozornej rady TKR: „Počet abonentov, ktorí boli pripojení k TKR sa z jedenásť tisíc postupne znížil na osem tisíc. Prišla konkurencia a ľudia si môžu vybrať. Keď bola spoločnosť v zisku, všetky peniaze sa investovali do jej rozvoja, aby bola konkurencieschopná. Tým, že sa spoločníci nevedia dohodnúť, došlo k situácii, kedy sa tri aj štyri roky neschválila účtovná uzávierka a zbytočne spoločnosť znehodnocujeme," ozrejmil.


Zároveň predložil pozmeňujúci návrh o možnosti rokovania so spoločníkom (Bytové družstvo Humenné): 

  1. o odpredaji podielu druhému spoločníkovi

  1. po dohode s druhým spoločníkom odpredať 100% podiel tretej osobe.

Poslanci pozmeňujúci návrh odobrili.


Miloš Meričko, primátor mesta: „Ekonomické veci nemôžeme ťahať do osobných sporov. Napriek tomu, je cítiť napätie medzi oboma spoločníkmi. V najbližších týždňoch musíme urobiť kroky, aby sa táto situácia vyriešila."


Volebná komisia sa síce uzniesla na tajnom hlasovaní, avšak prítomní poslanci takúto voľbu neschválili a hlasovali verejne.


Konštantína Javorského do funkcie konateľa TKR schválili.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Konštantín Javorský Konštantín Javorský
aktualizácia: 26.06.2020 | počet zobrazení: 967

Počet návštev od 18.09.2011: 3409821
Počet návštev dnes: 327
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie