Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Možnosti Humenčanov komunikovať s mestskými poslancami

Možnosti Humenčanov komunikovať s mestskými poslancami

Na otázku, aké reálne možnosti majú v súčasnosti Humenčania na komunikáciu s poslancami mestského zastupiteľstva (MsZ), odpovedáme:


Pre občana nášho mesta existuje viacero možností, ako možno komunikovať s konkrétnym poslancom. Najjednoduchším spôsobom je osobný rozhovor, prípadne pozvanie konkrétneho poslanca alebo poslancov, pred skupinu občanov. Robí sa to v prípade, napríklad v štvrtiach nášho mesta s individuálnou bytovou výstavbou, alebo aj na sídliskách pred členmi spoločenstva vlastníkov bytov. V takom prípade si občania najčastejšie pozývajú poslanca, ktorý v blízkosti býva alebo je predsedom príslušnej komisie pri MsZ alebo sa intenzívnejšie zaujíma o konkrétnu problematiku, ktorú občania žiadajú riešiť.


Druhou možnosťou je využiť telefonický alebo mailový kontakt. Na webe mesta, v kapitole MESTSKÉ ZASTUPITEĽSTVO nájdu Humenčania telefonické a mailové kontakty na všetkých 24 poslancov z oboch volebných obvodov. Aj v tomto volebnom období je v každom obvode zvolených 12 mestských poslancov.


Link nájdete na našom webe: https://www.humenne.sk/…oslanci-MsZ/


Pre občanov, zástupcov právnických osôb a predstaviteľov občianskych združení, aj spoločenských organizácií je k dispozícii vo vstupnej hale mestského úradu, v pravom rohu box s poštovými schránkami všetkých poslancov.


Ďalšou možnosťou je stretnutie občanov s poslancami pred alebo v priebehu rokovania mestského zastupiteľstva, prípadne pred zasadnutím komisií, ktorých sú konkrétni poslanci členmi, podpredsedami alebo predsedami.


Na otázku, či existuje platný zákon, ktorý by určoval spôsob, akým sa musia riadiť mestskí poslanci pri komunikácii s voličmi a občanmi – treba povedať, že neexistuje. Každý (aj humenský) poslanec si určuje spôsob, metódu alebo druh komunikácie taký, aký on sám považuje za užitočný, adekvatný a efektívny.


Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

aktualizácia: 12.04.2019 | počet zobrazení: 2033

Počet návštev od 18.09.2011: 3747236
Počet návštev dnes: 1888
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie