Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mladí volejbalisti tréningovo aktívni

Mladí volejbalisti tréningovo aktívni

Aj Slovenská volejbalová federácia privítala čiastočné otvorenie športovísk a verí v pozitívny vývoj situácie. Volejbalisti budú spokojní, až keď sa dostanú do športových hál a telocviční, ale sú radi, že aspoň v individuálnom režime sa dá začať vonku s určitou formou prípravy.


Plážový volejbal je považovaný za bezkontaktný šport, čo je príležitosť aspoň z časti vrátiť sa k tréningu. Haloví športovci môžu aj takto začať letnú prípravu na tráve či antuke, piesku alebo v horách. Volejbal sa vracia v týchto dňoch tam, kde pred 100 rokmi vznikol.


Opäť trénuje aj ŠK Gymnázium Humenné. Od štvrtka 23. apríla sa mládežníci po viac ako mesačnej prestávke pustili do „suchého“ tréningu. Trénerskú taktovku držia Matúš Burda (hlavný tréner) a Ladislava Hricaková kvôli dodržiavaniu počtu trénerov i cvičiacich. Aby spĺňali opatrenia (žiadne šatne, toalety, sprchy atď.) vybehli na vonkajšie športoviská gymnázia L. Svobodu. Chuť im nechýbala a stretli sa aj v pondelok 27. apríla a v stredu 29. apríla.


„Ľahký tréning ukázal, že sedenie pri počítači si vybralo svoju daň. Slabšia „kondička“ bola badateľná, i keď trénovanie s rúškami bolo v teplom dni pomaly nad ľudské sily. Chceme sa popasovať s kondíciou a následne pracovať na zdokonaľovaní techniky jednotlivých herných činností," konštatovala Ladislava Hricaková.


Mladí volejbalisti ŠK Gymnázium majú v tomto týždni trénovať trikrát týždenne, využívať budú nielen športový areál gymnázia, ale aj lokality Kalvária a Hubková.


Počet volejbalistov sa na tréningu zvyšuje. Najprv prišli šiesti, potom deviati a naostatok desiati.


Foto: ŠK Gymnázium Humenné


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Tréningy v protiepidemiologických opatreniach Tréningy v protiepidemiologických opatreniach
« predchádzajúci Tréningy v protiepidemiologických opatreniach Tréningy v protiepidemiologických opatreniach Tréningy v protiepidemiologických opatreniach nasledujúci »
aktualizácia: 03.05.2020 | počet zobrazení: 1314

Počet návštev od 18.09.2011: 3746708
Počet návštev dnes: 1360
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie