Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Minister Plavčan dal radnicu v Humennom za vzor pri zvyšovaní platov pedagogických zamestnancov

Minister Plavčan dal radnicu v Humennom za vzor pri zvyšovaní platov pedagogických zamestnancov

Mesto Humenné je jedinou samosprávou na Slovensku, ktorej predstavitelia sa oficiálne vyjadrili, že dokážu od septembra garantovať 6-percentný nárast platov pedagogických a odborných zamestnancov v školách a ďalších školských zariadeniach vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. V pondelok za to radnicu počas osláv Dňa učiteľov v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom, pochválil minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS).


„Považujem za vynikajúce, že mesto má vytvorenú rezervu na nárast platov zamestnancov v školstve. Humenné je prvé, o ktorom som sa to dozvedel. Vážim si to, že mesto vytvorilo možnosť na zvýšenie platov učiteľom na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Domnievam sa, že tak ako Humenné, by mali postupovať všetky mestá a obce na Slovensku, pretože učitelia si vyššie platy určite zaslúžia. To, čo robia pre túto spoločnosť je nenahraditeľné. Učitelia vykonávajú vynikajúcu prácu, starajú sa o naše deti a mládež. Tie sú nielen našou budúcnosťou, no pripravujú ich aj na to, aby sa vedeli prejaviť v živote. Vážim si na nich vytrvalosť a sám robím všetko preto, aby sa zvýšila ich spoločenská vážnosť a k tomu patrí samozrejme aj ich plat,“ povedal minister Peter Plavčan.


Mestské zastupiteľstvo v Humennom ešte vo februári schválilo v rozpočte na rok 2017 na návrh vedenia mesta aj rezervu, ktorá postačí samospráve na to, aby od 1. septembra mohla o 6 percent navýšiť platy pedagogických a odborných zamestnancov vo všetkých typoch škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Viaceré mestá, samosprávne kraje alebo obce už pritom avizovali, že na zvýšenie platov pedagógov nemajú žiadne zdroje.


Primátorka Jana Vaľová (Smer-SD) počas osláv Dňa učiteľov uviedla, že mesto má vo svojej rezerve finančné prostriedky na 6-percentné zvýšenie platov, čo potešilo prítomných zamestnancov škôl. V meste Humenné vzrástol medziročne rozpočet na všetky druhy škôl o takmer desať percent, čo je jedno z najvyšších čísiel na celom východnom Slovensku. Doplnila, že rezervu pre zvýšenie platov mohli v meste vytvoriť aj vďaka výbornému hospodáreniu a pravidelnému prebytku v rozpočte.


Vyslovila veľké uznanie pedagógom nielen za to, že odovzdávajú svojim žiakom užitočné vedomosti, ale aj, že ich učia žiť, byť šťastní a uznávaní. Mesto im na oplátku vytvára nadštandardné podmienky nielen čo sa týka ich platov, ktoré už teraz v priemere dosahujú okolo 1000 eur mesačne v hrubom, ale zo svojho kapitálového rozpočtu a eurofondov investuje aj do rekonštrukcie a zlepšenia vybavenia svojich škôl.


„Teší ma, že pozitívnu prácu našej samosprávy vyzdvihol po pánovi premiérovi a prezidentovi aj minister školstva. Pán Plavčan je ďalším politikom, ktorý dáva naše mesto ako vzor pre ostatné samosprávy. Vedenie mesta sa už dlhodobo v rámci svojich možností snaží zlepšovať podmienky pre prácu všetkých pedagógov a ďalších zamestnancov v školstve. Aj ja sa pravidelne s nimi stretávam a diskutujeme, čo sa dá ešte zlepšiť pri ich mimoriadne náročnej práci. Dovolím si povedať, že majú vytvorené nadštandardné pracovné a finančné podmienky aj v porovnaní s inými mestami. Aj vďaka nášmu racionálnemu hospodáreniu sa dokážeme prispôsobiť každej situácii. Zamestnanci našich škôl a školských zariadení si vykonávajú svedomito svoju prácu, ich žiaci dosiahli mnohé úspechy aj na celoslovenskej úrovni, a preto som presvedčená, že si takéto zvýšenie svojich platov zaslúžia,“ dodala J. Vaľová.

« späť

aktualizácia: 06.04.2017 | počet zobrazení: 6115

Počet návštev od 18.09.2011: 3801189
Počet návštev dnes: 1954
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie