Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Máj   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Júlia, Juliana


Počasie
Utorok 22.05.2018
aktuálne o 08:01
Polooblačno až oblačno, prehánky
teplota 17°C
predpoveď na zajtra
Prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok
cez deň 21°C / v noci 12°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Milovníci historických vozidiel mali sviatok

Milovníci historických vozidiel mali sviatok

vete cerveny

Humenčania v sobotu dopoludnia mohli obdivovať historické vozidlá,ktoré si urobili v Humennom krátku zastávku v rámci 8. Ročníka Veterán ralley 2012. Historické vozidlá zo všetkých kútov Slovenska a Čiech sa zišli, aby sa popýšili svojimi zberateľskými kúskami vo svojich súkromných zbierkach.

Po tom, čo sa všetky vozidlá previezli po námestí, zaujali svoje miesta na priestranstve pred Domom kultúry. Predseda Klubu historických vozidiel Michalovce Slavo Maďar spolu s primátorkou mesta Janou Vaľovou otvorili 8. ročník Veterán rallye 2012. „Ďakujeme primátorke Jane Vaľovej, že nás pozvala do tohto krásneho mesta, aby ste si aj vy, Humenčania, mohli pozrieť naše vozidlá,“ prihováral sa Maďar. Primátorka počas svojho príhovoru vyhlásila súťaž o najkrajšie auto rallye, ktoré získa Pohár primátorky mesta Humenné pre najkrajšie historické vozidlo. V závere otváracieho príhovoru popriala všetkým návštevníkom pekný zážitok a aktívnym účastníkom príjemne strávený deň v našom meste.

Prítomní si mohli na vlastné oči prezrieť autá a motorky rôznych značiek, farieb, veľkostí a veku, napr. starý model Cadillacu, ktorý svojou veľkosťou a kontrastnou bielou farbou karosérie a červeným čalúnením, priťahoval veľa divákov. Najviac pozornosti si však vyslúžili dva najstaršie modely z 20. rokov minulého storočia. Pozornosť nepútali iba samotné vozidlá, ale aj ich majitelia oblečení v dobových frakoch, ktorých súčasťou boli aj neodmysliteľné cylindre. „Sme veľmi radi, že sme mohli zavítať aj do vášho mesta,“ poďakoval za pozvanie Jane Vaľovej Mikuláš Koščo, majiteľ historického vozidla. „Veľmi sa mi v Humennom páči, máte tu pekné námestie a tiež skanzen, do ktorého sme sa ako účastníci rallye mohli pozrieť,“ dodáva Koščo.

Slova sa v závere prehliadky ujala opäť primátorka, ktorá vyhlásila výsledky súťaže. Ako povedala, rozhodovanie bolo naozaj ťažké: „Najradšej by som ocenila všetky tieto vozidlá, ale trofej mám iba jednu.“ Pokračuje: „preto som ako najkrajšie auto vybrala najstaršie.“ Pohár primátorky mesta tak získal Jozef Makohus, ktorý príbeh, ako toto vozidlo získal opísal takto: „V Amerike bol jeden starý zberateľ, ktorý sa ale kvôli zdravotných problémom už o tieto autá starať nemohol. Preto začal svoj park historických vozidiel rozpredávať. Tak som ho kúpil za „akciovú“ cenu.“ Na otázku, koľko teda za vozidlo zaplatil, iba tajomne odpovedá: „To si medzi zberateľmi neprezrádzame.“

Na záver prehliadky sa vybraní návštevníci mohli na dvoch najstarších modeloch previesť po námestí. Po návšteve Humenného smeroval sprievod historických vozidiel späť do Michaloviec, odtiaľ na Vinné a Zemplínsku Šíravu.


 http://www.humenne.sk/…rallye-2012/

« späť

aktualizácia: 09.07.2012 | počet zobrazení: 33541

Počet návštev od 18.09.2011: 2195232
Počet návštev dnes: 564