Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,48%)
 
nie (31,63%)
 
mňa to nezaujíma (33,89%)
 
Celkový počet hlasov: 1546

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Alžbeta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Míľa pre mamu 2019 naplnila očakávania organizátorov a potešila stovky Humenčanov

Míľa pre mamu 2019 naplnila očakávania organizátorov a potešila stovky Humenčanov

Popoludnie v sobotu 11. mája, malo v Humennom viaceré prívlastky. Okrem iného to bol aj deň celoslovenskej akcie „Míľa pre mamu“, ktorá sa v Humennom uskutočnila v mestskej rekreačnej zóne Hubková, po druhý raz.

Odhadom tri stovky Humenčanov, všetkých vekových kategórií, od batoliat, až po seniorov prišli spoločne osláviť tradičný sviatok všetkých matiek a zároveň prežiť výnimočné popoludnie plné zábavy a športu. Aj keď organizátori mali ešte zrána obavy, či im prípravy nakoniec neprekazí počasie, pri prezentovaní účastníkov od 14:00 bolo jasné, že namiesto dažďa dostalo prednosť slniečko a občas aj príjemný vánok.

Hlavnou organizátorkou a „dušou“ aj tohtoročnej humenskej míle pre mamu bola Viktória Urbaničová, štatutárna zástupkyňa "Rodinné centrum Malíček, o.z.“. Ako nám pred začiatkom podujatia povedala: “počas míľovej prechádzky pripravujú študentky Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej stanovištia s rôznymi úlohami. Priamo v rekreačnom areáli Hubková sa o program počas celého podujatia postarajú jazyková škola, s deťmi budú robiť zábavné aktivity v angličtine, potom Detské hudobné centrum Sonyta Music, oni si pripravili piesne a tance, detičky sa rozcvičia pri pohybových aktivitách, občianske združenie Ženy a tradície majú na starosti či radosti tvorivé dielne, Mládežnícky parlament Freemar zabezpečuje trampolínu. Hudobné vystúpenia si pripravili žiaci Via Arto i Múza a našim hosťom bude aj Kladzanské divadlo, ktoré predstaví „Vichodňarske rozpravočki – vešele interaktivne čitaňe pre dzeci, mami i ococh“.

Nechýbalo ani obľúbené maľovanie na tvár, o ktoré sa postarali tiež študentky Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej. Každá rodina, ktorá úspešne absolvovala míľovú prechádzku, bola následne zaradená do tomboly.

Prítomných prišiel pozdraviť primátor mesta Miloš Meričko, aj viacero humenských poslancov s ktorými rodičia a starí rodičia medzi jednotlivými súťažnými disciplínami diskutovali o rôznych záležitostiach v Humennom.

Všetci, ktorí prišli na v poradí 2. ročník humenskej míle pre mamu, bez rozdielu veku alebo fyzických síl, odchádzali domov spokojní z vydarenej akcie. Ako nám prezradili viaceré deti, aj ich rodičia, podobné oddychovo-náučné akcie by privítali v našom meste aj častejšie.

Ďalšie foto z Míle pre mamu nájdete na FB mesta Humenné: [https://www.facebook.com/…3298/photos/?…]

Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 15.05.2019 | počet zobrazení: 916

Počet návštev od 18.09.2011: 2796816
Počet návštev dnes: 687
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie