Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,86%)
 
nie (31,59%)
 
mňa to nezaujíma (33,55%)
 
Celkový počet hlasov: 1374

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Klaudia
Deň boja za slobodu a demokraciu


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mestské Technické služby sú už pripravené na práce spojené s kosbou a údržbou zelene

Mestské Technické služby sú už pripravené na práce spojené s kosbou a údržbou zelene

Aj v tomto roku sa musia zamestnanci Technických služieb mesta Humenné (TS) v rámci pravidelnej činnosti postarať o mestskú zeleň na celkovej ploche 76 ha. V minulom roku tieto práce vykonávalo 14 zamestnancov, spolu s koscami, ktorí boli zamestnaní na dohodu o vykonaní práce. Vlastných koscov bude aj roku 2019 šesť, cez projekt úradu práce pribudne ďalších 5.


Ako sa vyjadril riaditeľ TS Milan Kuruc, koscov z humenského úradu práce bude „o dvoch ľudí menej, z dôvodu nezáujmu, neochoty, alebo z dôvodu nesplnenia podmienok stanovených ÚP v Humennom“.


Treba doplniť, že súčasťou skupín kosenia bude približne 10 žien, rovnako ako to bolo vlani. Tieto ženy za koscami vyhrabávali, zametali a nakladali pokosenú trávu, aby ju vietor neroznášal po iných častiach mesta. Na tieto práce budú aj v tomto roku vyberané pomocné pracovníčky z radov evidovaných nezamestnaných.


Pracovníci TS nemajú určené koľkokrát ročne musia trávniky a trávnaté porasty na území mesta kosiť. Robia to však vždy minimálne päťkrát za letnú sezónu, ale predovšetkým na základe počasia, respektíve podľa toho, ako po dažďoch tráva a ďalšia zeleň rýchlo rastie.


Na otázku, či majú dostatok techniky pre koscov, prípadne pre zabezpečenie ďalších prác okolo letnej údržby zelene, či trávnatých porastov, odpovedal riaditeľ TS Milan Kuruc: „techniky máme dosť, len ľudia nám chýbajú“. Čo sa týka potrebných mechanizmov, v tomto roku budú využívať 6 štvorkolesových a 9 strunových kosačiek.


Presnú sumu vyčlenenú na sezónnu kosbu nemajú, ale náklady na PHM odhaduje riaditeľ TS na 16 500 EUR, bez mzdy zamestnancov. Počas minuloročnej sezóny zaznamenali len dve sťažnosti a týkali sa zvýšenej hladiny hluku. Ako dodal, mrzí ho, že sa im nepodarilo navýšiť počet koscov, dôvodom bol nezáujem zo strany potencionálnych uchádzačov v evidencii úradu práce.


Mnohých Humenčanov zaujíma, či sa bude aj v tomto roku pokračovať vo vysádzaní záhonov s letničkami na verejných miestach. Počet takýchto záhonov v meste je sedem a budú vysadené rovnakými kvetinami ako minulý rok. Časť kvetín, asi 30% z celkového množstva 18 000 kusov nakúpia od dodávateľov, zvyšok si dopestujú v skleníkovom hospodárstve sami. Na nákup kvetín pre letnú sezónu vyhradili sumu okolo 4 100 Eur. Riaditeľ Milan Kuruc, po viacročných skúsenostiach sa obracia s požiadavkou na obyvateľov mesta, „aby mali trpezlivosť a pochopenie, aby nám vulgárne nenadávali, že rušíme ich pokoj a plašíme vtáky, aby od nás nečakali harmonogram kosby, pretože akonáhle zaprší, celý harmonogram je zbytočný. Možno by vo viacerých častiach mohli byť viac nápomocní pre zbere pokosenej trávy a aby do terénu úmyselne nehádzali železné a betónové predmety“.


Text: Ľuboš Ondovčin

« späť

aktualizácia: 30.04.2019 | počet zobrazení: 843

Počet návštev od 18.09.2011: 2794605
Počet návštev dnes: 567
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie