Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2022   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Václav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto úspešné v čerpaní eurofondov

Mesto úspešné v čerpaní eurofondov

sanok erb Mesto Humenné už v minulosti využilo možnosť spolupráce so zahraničnými mestami a uzavrelo zmluvy o partnerstve s mestom v Českej republike, Poľsku a Ukrajine. Jedným z partnerských miest je aj poľské mesto Sanok. Humenné spolupracuje s tamojšou samosprávou už od roku 1997.

Spolupráca s týmto mestom je na vysokej úrovni, čo dokazuje aj fakt, že naše mesto dostalo v januári tohto roku vyrozumenie od Prešovského samosprávneho kraja o schválení podaného projektu. Nový projekt, ktorý pripravilo mesto Humenné v spolupráci s mestom Sanok nesie názov „Humenné a Sanok, mestá v pohybe.“ Ide o projekt, ktorého hlavným cieľom je prehlbovanie a zintenzívnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti zlepšenia turistických služieb miest Humenné a Sanok. Ďalším z cieľov projektu je vytvoriť nové produkty v cestovnom ruchu. V rámci neho sa vybuduje multifunkčný areál s viacúčelovým využitím. Areál bude pri Základnej škole Jána Švermu v Humennom.

Na podporu nielen tohto projektu, ale najmä pre to, aby nielen mladí ľudia začali pestovať šport, sa v obidvoch mestách uskutočnia rôzne športové aktivity. Uskutoční sa „Deň mesta Sanok v Humennom“ za účelom rozvíjania partnerských vzťahov. Aj v našom meste, ale aj v poľskom Sanoku sa budú realizovať rôzne športové podujatia pre obyvateľov, ako napr. minifutbal, floorbal, nohejbal, volejbal a iné aktivity.

Počas trvania projektu sa spolu zídu pri rôznych stretnutiach aj zástupcovia rôznych inštitúcií a organizácií, ktorí budú hľadať možnosti ďalšej spolupráce v oblasti cestovného ruchu. Priestor dostanú aj tematicky zamerané workshopy. Témou stretnutí a besied bude aj zlepšenie a prehĺbenie spolupráce medzi organizáciami pôsobiacimi v cestovnom ruchu a problematika tvorby regionálnych produktov cestovného ruchu.
Plánovaný termín realizácie projektu je máj 2013 až apríl 2014.


Sanok sa nachádza na juhovýchode Poľska v P­odkarpatskom vojvodstve. V roku 2008 malo približne 40 000 obyvateľov. Mesto sa rozprestiera na brehoch rieky San. Nachádza sa v samotnom srdci Sanockého údolia. V Sanoku je socha oddychujúceho do­brého vojaka Švejka, ktorý si vychutnáva „opušťak“ na lavičke po dobrom pochode krajinou. V Sanoku môžete navštíviť Múzeum Budownictwa w Sanoku, ktoré slúži ako skanzen. Bol sprístupnený v roku 1958 a je najstarším zariadením svojho druhu na Poľsku. Na ploche 20 ha je rozmiestnených 200 objektov, ktoré prezentujú ľudovú kultúru a staviteľstvo dvoch etník: poľského a rusínskeho obyvateľstva. Objekty pochádzajú z 17. a 20. storočia. Etnografický skan­zen v Sanoku je najväčším poľským múzeom v prírode. Kto sa zaujíma o ikony a obrazy, mal by zájsť do centra mesta na mestský hrad, kde sídli Muzeum Historyczne w Sanoku.

« späť

aktualizácia: 11.03.2013 | počet zobrazení: 39839

Počet návštev od 18.09.2011: 4552759
Počet návštev dnes: 942
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie