Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Jún   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

meniny má Žaneta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto darovalo nemocnici polohovacie postele a zdravotnícke pomôcky

Mesto darovalo nemocnici polohovacie postele a zdravotnícke pomôcky

Dnes sa v Nemocnici A. Leňa v Humennom uskutočnila humanitárna akcia, v rámci ktorej Mesto Humenné darovalo nemocnici do užívania hnuteľné veci slúžiace pre zdravotné účely, ktoré sa mestu podarilo zaobstarať zo Švajčiarska.

Celá akcia sa konala na podnet a pod patronátom primátorky mesta Jany Vaľovej v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky vo Švajčiarsku a charitatívnou organizáciou Rádu maltézskych rytierov. Zároveň bol oslovený aj Územný spolok Slovenského červeného kríža v Humennom, ktorý sa tejto akcie aktívne zhostil. Proces vybavovania bol značne náročný, vyžadoval si presné načasovanie, zabezpečenie prevozu majetku zo Švajčiarska. Preto sme veľmi radi, že sa nám nakoniec dobrá vec podarila.

Zároveň chceme touto cestou úprimne poďakovať všetkým zainteresovaným. Osobitne Zlatici Šípošovej z Veľvyslanectva SR vo Švajčiarku, Guidovi Stöcklimu z Rádu maltézskych rytierov a Silvii Knapíkovej z Územného spolku SČK v Humennom za ústretovú kooperáciu. Vďaka patrí aj Mariánovi Bérešovi, riaditeľovi nemocnice, ktorá sa finančne podieľala na zabezpečení dopravy.

„Nakoľko je tento majetok určený výlučne pre zdravotné účely, respektíve pre zdravotne postihnutých občanov, ktorí sú odkázaní na lôžka, rozhodli sme sa časť majetku poskytnúť pacientom humenskej nemocnice. Teší nás o to viac, že práve v tomto povianočnom období môže mesto aspoň takýmto spôsobom obdarovať chorých ľudí,“ uviedla primátorka Jana Vaľová. Vďačnosť za pomoc prejavil výkonný riaditeľ nemocnice Marián Béreš: „Dovoľte prejaviť vám srdečné poďakovanie za dar v podobe postelí a zdravotníckych pomôcok, ktoré pomôžu ku skvalitneniu poskytovania zdravotnej starostlivosti pacientom a občanom mesta Humenné.“

V rámci tejto akcie mesto konkrétne darovalo 23 polohovacích postelí s matracami, 23 nočných stolíkov s príslušenstvom, ďalšie doplnkové zariadenie a zdravotnícke pomôcky.

Ďalšiu časť obstaraného majetku, čo je 12 kusov polohovacích postelí s matracmi, 12 nočných stolíkov a stoličky, chce mesto využiť v plánovanom novom zariadení pre seniorov, ktoré by mohlo vzniknúť po rekonštrukcii niektorej z mestských budov.

Darovanie postelí Darovanie postelí1 Darovanie postelí2 Darovanie postelí3 Darovanie postelí4 Darovanie postelí5

« späť

aktualizácia: 30.12.2011 | počet zobrazení: 55999

Počet návštev od 18.09.2011: 3064557
Počet návštev dnes: 2268
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie