Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné sa dohodlo na náhradných tréningoch kvôli zatvorenému zimnému štadiónu

Mesto Humenné sa dohodlo na náhradných tréningoch kvôli zatvorenému zimnému štadiónu

Tlačová správa


Mesto Humenné sa dohodlo na náhradných tréningoch kvôli zatvorenému zimnému štadiónu


Humenné, 21.01.2016 – Na pôde Mestského úradu v Humennom sa stretli zástupcovia rodičov hokejovej mládeže a krasokorčuľovania s ich trénermi, aby prerokovali súčasný stav a alternatívy tréningov i zápasov mládeže na zimných štadiónoch v okolitých mestách v dôsledku uzavretia zimného štadióna pre havarijný stav.


„Bezpečnosť detí a mládeže je pre nás prioritou,“ uviedla na spoločnom rokovaní primátorka Humenného, Jana Vaľová. „Mesto má záujem, aby tréningový proces pokračoval aj naďalej a aby sa hokej koncepčne nastavil aj do budúcnosti.“ Dopravu hokejovej mládeže a krasokorčuliarov do okolitých miest má v pláne radnica dotovať, o čom najbližšie môže rokovať humenské mestské zastupiteľstvo. Päťčlenná koordinačná skupina zriadená zo zástupcov rodičov, pripraví presný plán tréningov a zápasov hokejovej mládeže, aby sa neprekrývali s tréningovými procesmi v iných mestách. Ďalšie stretnutie s rodičmi je naplánované.


Štadión musel byť uzavretý z dôvodu, že silný vietor, ktorý sa prehnal Humenným, poškodil strechu zimného štadióna, pričom ide o rozsiahle poruchy a praskliny strešnej krytiny na jednej strane strechy viac ako dvadsaťročnej stavby. Mesto preto z bezpečnostných dôvodov nariadilo jeho uzatvorenie pre verejnosť. Tomuto kroku predchádzala analýza bezpečnostných technikov priamo na mieste.


Niekoľko občanov iniciovalo petíciu, ktorej predmetom je vypovedanie nájomnej zmluvy s hokejovým klubom a prinavrátenie štadióna do správy mesta. „Rešpektujem petíciu obyvateľov aj napriek tomu, že ide o viacerých iniciátorov, ktorí nie sú občanmi mesta Humenné.“ Či štadión ostane v prenájme alebo sa vráti do správy mesta, ukážu najbližšie týždne. Radnica chce nájsť také riešenie, aby bola zabezpečená kvalitná údržba a oprava budovy. „Prioritou týchto dní je zaistiť bezpečnosť, predísť ďalším škodám a začať prípravu rekonštrukcie. Až následne rozhodneme o spôsobe fungovania,“ uviedla primátorka Vaľová. „Chápem rozčarovanie niektorých športových nadšencov, ale prírodný živel nevieme ovplyvniť.“


Primátorka, Jana Vaľová, telefonicky konzultovala vývoj situácie a navrhované kroky aj s predsedom združenia MHK Humenné, Ladislavom Kovalským. „Tlmočila som svoje výhrady k mládežníckemu hokeju, ktorý má svoje kvality, ale aj rezervy.“ Primátorka má záujem riešiť ďalší rozvoj hokeja koncepčne.


Tento týždeň Ladislav Kovalský doručil písomnú žiadosť o rezignáciu z postu predsedu združenia a výkonného výboru MHK zo zdravotných dôvodov, a zároveň oznámil, že ku dňu 19.1.2016 odhlásil A-mužstvo z prvej ligy. O jeho rezignácii a odhlásení mužstva bude rokovať výkonný výbor a zaujme k tejto novej situácii stanovisko.


Správna rada MHK konštatovala, že seniorský hokej sa vrátil do Humenného po 8 rokoch a urobí všetko preto, aby sa v meste udržal, pretože tento šport si našiel v Humennom mnoho fanúšikov. Bohužiaľ, poškodenie strechy prírodným živlom nikto nepredpokladal.


O plánovanom stretnutí rodičov a správnej rady budeme občanov informovať.


« späť

aktualizácia: 22.01.2016 | počet zobrazení: 17930

Počet návštev od 18.09.2011: 3741063
Počet návštev dnes: 855
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie