Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

meniny má Zdenka


Počasie
Nedeľa 22.09.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 12°C
predpoveď na zajtra
Prevažne polooblačno
cez deň 19°C / v noci 12°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné prizvalo obyvateľov Suchého Jarku k prejednaniu stavby obchodného centra Merkury Market

Mesto Humenné prizvalo obyvateľov Suchého Jarku k prejednaniu stavby obchodného centra Merkury Market

Výstavba obchodného centra je na dobrej ceste. Mesto rokovalo s obyvateľmi Suchého Jarku. Spoločnosť Merkury Market sľubuje pozitívne zmeny.


V piatok, 10. júna 2016, sa na pôde Mestského úradu v Humennom uskutočnilo ústne prejednanie o začatí stavebného konania obchodného centra Merkury Market. Prejednania sa zúčastnila primátorka mesta Humenné, Jana Vaľová, spolu s Ing. arch. Máriou Mikovou, z Referátu stavebného poriadku a verejného obstarávania, zástupcovia firiem a obyvatelia ulice Suchý Jarok. V rámci stretnutia, prítomným predstavil zástupca stavebníka, Milan Košťák, obchodné centrum, jeho výstavbu a príslušné dopravné napojenie k tomuto areálu.


Počas stretnutia obyvatelia Suchého Jarku nahliadli do príslušnej projektovej dokumentácie a primátorka ich požiadala, aby sa k predmetnej veci výstavby obchodného centra vyjadrili, v prípade, ak si myslia, že s výstavbou budú spojené negatíva. Prostredníctvom formulárov s písomnými stanoviskami, poukazovali obyvatelia Suchého Jarku na výšku danej budovy obchodného centra i jeho zásobovanie. Požadovali osadenie dopravného značenia na ulici Suchý Jarok, ktorým by platilo zníženie rýchlosti pre vozidlá jazdiace už teraz k bioplynovej stanici spoločnosti Agrokomplex, a tiež časové obmedzenie hudby v prevádzke. Svoje stanoviská k výstavbe obchodného centra Merkury Market tlmočili aj Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. a Agrokomplex, spol. s.r.o.


Zástupca spoločnosti Merkury Market sa zaručil, že občania nebudú mať negatívne skúsenosti pri výstave obchodného centra a v rámci zlepšenia života obyvateľov ulice Suchý Jarok sa zaviazal, že vybuduje 2 zastávky MHD a nové detské ihrisko, pre ktoré mesto stále hľadá voľnú plochu, pretože zatiaľ nedisponuje voľným pozemkom.


V súčasnosti sú vydané čiastkové stavebné povolenia, a to na umiestnenie stavby, na zriadenie trafostanice, zriadenie dažďovej kanalizácie, ORL a vsakovacích boxov. Dopravný inžinier Okr. dopravného inšpektorátu v Humennom, kpt. Mgr. Jozef Fabián, vyjadril súhlas s navrhovaným riešením dopravného napojenia obchodného centra na cestu I. triedy I/74, nakoľko povolenie už predtým vydal Okresný úrad Prešov. Po doložení potrebných dokladov a vyhodnotení požiadaviek obyvateľov ulice Suchý Jarok bude vydané záväzné stanovisko, na základe ktorého sa uskutoční výstavba obchodného centra Merkury Market.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 16.06.2016 | počet zobrazení: 20854

Počet návštev od 18.09.2011: 2744716
Počet návštev dnes: 70
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie